Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: [Soru ?] Jquer Java script Çatışması :D
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
Arkadaşlar product.tpl de uyguladığım bazı eklentilerin javascrip dosyaları çakışmata. Bu Çakışmayı önleyip nasıl kardeş kardeş uyum hale getirip çalıştırabilirim
Merhaba o geçimsiz js ler neler nerede ne gibi değişiklik yaptıgınızda oldu buBig Grin
kulaklarını çekmek lazım o js lerin Big Grin
mıncıklaya mıncıklaya opencartta derman bırakmadın tabi. Big Grin
deneme yanılma yöntemi ile headere eklediğin js leri (<script tagı ile başlayan yer) silip, tekrar ekleyerek deneyebilirsin.
Arkadaşlar Opencart konusunda deneyimli arkadaş veya arkadaşlar arıyoruz. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar benim ile irtibata geçerlerse sevinirim.

Çalışmalarınızın karşılığı verilecektir.

iyi günler dileriz
Javada ki class isim leri aynı ise çakışma malesef olmakta çünki iki ayrı birimin farklı fonksiyonlarında aynı class ı çağırmaları sıkıntı doğrultuyor. Bu nedenle merge edip aynı isim benzerliklerini değiştirmen daha etkin olucaktır :o) Ayrıca paylaşımların içinde teşekkürler :o))
Herkese iyi akşamlar bügün köye gittiğimden dönş yapamadım yeni tab uygulamanın js leri ile jqzoom birde quanity selectorbox js çakışmakta. sınıf isimleri değiştirilmesi gerekiyormuş netten baktım ama bu konuda teknolojm yetersiz.. Jqzoom yapmıyor quanity de de tşa basınca arttırıp azaltmuyor localde çalışıyorum

selectbox js si

PHP Kod:
<script type="text/javascript"><!--

$(
".down").unbind("click");
    $(
".down").click(function(event){
     var 
$qty = $('\'.qty_selector input[name="' + $(event.target).attr('value') + '"]');
     if(
$qty.attr('value')==''$qty.attr('value',0);
     var 
val =parseInt($qty.attr('value'));
     if(
val!=0val=val-1;

$qty.attr('value',val);

//AddToCart(id,val);

});
  $(
".up").unbind("click");
  $(
".up").click(function(event){
     var 
$qty = $('\'.qty_selector input[name="' + $(event.target).attr('value') + '"]');
     if(
$qty.attr('value')==''$qty.attr('value',0);
     var 
val =parseInt($qty.attr('value'));
     if(
val!=999val=val+1;

$qty.attr('value',val);

//AddToCart(id,val);

});
//--></script> 
jQuery.noConflict() Nedir ? Nasıl Kullanılır ?
Araştırırsan bu sorunlarına en kısa çözümü yine kod öğrenerek başarmış olursun. İyi Çalışmalar.

(10-02-2012 03:49 PM)Kiroglumarket Yazılan: [ -> ]Arkadaşlar product.tpl de uyguladığım bazı eklentilerin javascrip dosyaları çakışmata. Bu Çakışmayı önleyip nasıl kardeş kardeş uyum hale getirip çalıştırabilirim
Selamlar dostum, bunları bu şekilde değilde çalışan bir formatta görme imkanım var mı? en azından firebug konsol üzerinde kontrolleri sağlamaya çalışırım.
Ayekin abi ilgin için çok teşekkürler, bir tane test adresi açacağım bugün .... ayrıca abime xampp kurup orada test ettim onun localde çakışma yapmadı ama ie de kayma oldu Tongue ne iş anlayamadım arkadaş
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler