Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Sorunun Ne olduğunu Anlayamadım bir türlü
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba;
Arkadaşlar şöyle bir sorunum var;
Web siteme opencart dosyalarımı yüklüyorum ama kurulum aşamasına geçemiyorum. site adını yazınca bomboş bir beyaz sayfa geliyor mozilla da. explorer ve google chrom da ise sunucu bulunamadı diyor. ama yüklediğim içerikleri silip harici bir index.php sayfası yazıp yükledim ama onu gördü. normal php siteyi de görüyor. ama opencart yüklşeyince hata bile çıkmıyor boöboş beyaz sayfa diğer tarayıcılarda ise sunucu bulunamadı diyor Sad
.htaccess dosyasında bi sıkıntı olabilir.

Sunucunun php ayarlarında bir sıkıntı olabilir.

Opencart dosyalarında bir sıkıntı olabilir.

Varyasyonlar çok fazla, hatanın ne olduğunu sunucu sahibine sorup öğrenebilirsiniz.
(11-25-2012 11:28 PM)GokhanKorkut Yazılan: [ -> ].htaccess dosyasında bi sıkıntı olabilir.

Sunucunun php ayarlarında bir sıkıntı olabilir.

Opencart dosyalarında bir sıkıntı olabilir.

Varyasyonlar çok fazla, hatanın ne olduğunu sunucu sahibine sorup öğrenebilirsiniz.

hocam deneme amaçlı tüm kurulum dosyalarını kaldırdım tek sayfalık index.html oluturdum. tablo vs ekledim içeriğine server a yükledim ama onu da boş gördü sonra serverdaki index.html dosyamı masaüstüne indirdim açtığımda içindeki tüm kodlar da silinmişti.
Merhaba; aklıma gelen dosyayı ftp yüklerken tam yükleyemiyor bence sunucuda index.html olarak bir dosya oluşuyor ama yüklenemediği için içeriği boş çıkıyor bunu hosting firmanızla görüşmenizi öneriirm...
Yüklediğin dosyanın ismi var ama içeriği yoksa, kotan dolmuştur. Web alanını artırıp bir dene istersen.
ya kusura bakmayın nerdeyse küfür etcem ya hosting firmasına defalarca kurdum yine boş geliyor anlamadım bir türlü hosting firmasına diyorum yok sorunsuz çalışıyo siz serveri mi deniyosunuz gibisinden abuk sabuk cevaplar verdiler ya. adama diyorum php dosyamın içi boş görünüyo alanı da yükselttim 400 mb alanım var ve şu an üçte biri acak dolu ama sayfayı açıyorum bomboş beyaz sayfa. kaynağı görüntüle diyorum tek satır kod yok. kaç gündür deli oldum ya
1. öncelikle sakin olun, bu tür işler aceleyle olmaz

2. sitenizin dosyalarını forumumuzdan indirdiğinize emin olun. bunun için http://www.tr-opencart.com/forum-opencart-surumleri adresinden dilediğiniz versiyonu indirip, ftp programınızla daha önceden hosting panelinizden tanımladığınız ftp kullanıcı adı ve şifrelerinizle giriş yapıp, dosyalarınızı ftp ye yükleyin.

3. install klasörünü yüklediğinizden emin olun.

4. hosting kontrol panelinizde (şimdi aklıma gelmiyor nerede olabileceği) giriş dosyalarını düzenleme diye bişey olması lazım, ilk olarak hangi dosyayı göreceği konusunda.

5. eğer kurulum ekranı gelmiyorsa siz ona gidin. http:// www . siteadi . com / install / index.php dosyasını tarayıcınızda adresi yazarak girmeye çalışın.

(11-28-2012 12:33 AM)eno-7 Yazılan: [ -> ]ya kusura bakmayın nerdeyse küfür etcem ya hosting firmasına defalarca kurdum yine boş geliyor anlamadım bir türlü hosting firmasına diyorum yok sorunsuz çalışıyo siz serveri mi deniyosunuz gibisinden abuk sabuk cevaplar verdiler ya. adama diyorum php dosyamın içi boş görünüyo alanı da yükselttim 400 mb alanım var ve şu an üçte biri acak dolu ama sayfayı açıyorum bomboş beyaz sayfa. kaynağı görüntüle diyorum tek satır kod yok. kaç gündür deli oldum ya
(11-28-2012 12:51 AM)TECHNOLOG Yazılan: [ -> ]1. öncelikle sakin olun, bu tür işler aceleyle olmaz

2. sitenizin dosyalarını forumumuzdan indirdiğinize emin olun. bunun için http://www.tr-opencart.com/forum-opencart-surumleri adresinden dilediğiniz versiyonu indirip, ftp programınızla daha önceden hosting panelinizden tanımladığınız ftp kullanıcı adı ve şifrelerinizle giriş yapıp, dosyalarınızı ftp ye yükleyin.

3. install klasörünü yüklediğinizden emin olun.

4. hosting kontrol panelinizde (şimdi aklıma gelmiyor nerede olabileceği) giriş dosyalarını düzenleme diye bişey olması lazım, ilk olarak hangi dosyayı göreceği konusunda.

5. eğer kurulum ekranı gelmiyorsa siz ona gidin. http:// www . siteadi . com / install / index.php dosyasını tarayıcınızda adresi yazarak girmeye çalışın.

(11-28-2012 12:33 AM)eno-7 Yazılan: [ -> ]ya kusura bakmayın nerdeyse küfür etcem ya hosting firmasına defalarca kurdum yine boş geliyor anlamadım bir türlü hosting firmasına diyorum yok sorunsuz çalışıyo siz serveri mi deniyosunuz gibisinden abuk sabuk cevaplar verdiler ya. adama diyorum php dosyamın içi boş görünüyo alanı da yükselttim 400 mb alanım var ve şu an üçte biri acak dolu ama sayfayı açıyorum bomboş beyaz sayfa. kaynağı görüntüle diyorum tek satır kod yok. kaç gündür deli oldum ya

cevabınız için teşekkürler dns yönlendirdim başka bir sunucuya oradan dosyaları çektirerek siteyi yayınladım. kurulum kısmında bir sorun yaşamadım ki sorunsuz şekilde kuruldu install dizinini kaldırmayı unutmayın vs kısmı geldi sonra oradan yönetici sayfasına ve siteye git dedim install dizinini kaldırdıktan sonra ama gittiği sayfalar bomboş beyaz sayfa geldi karşıma kaynağı görüntüle dedim hiçbişey yoktu kod olarak. bende dns a ayarlarını başka bir sunucuya dosyaları yükledim onun i adresini tanımladım cpanel den ancak bu şekilde yayınladım Smile
Referans Adresler