Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: üst kategori
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Sayfalar: 1 2 3
üst menüde olanların anasayfada açtığım kategori görünümünde olmamısı için ney yapmalıyım
(05-15-2013 05:10 PM)terapiso Yazılan: [ -> ]üst menüde olanların anasayfada açtığım kategori görünümünde olmamısı için ney yapmalıyım

anlatmak istediğiniz sadece istediğiniz kategorilerin görünmesi ise kategori eklerken üst menüde göster seçeneğini pasif yapın. eğer ki tamamen kategoriler alanını kaldırmak sitiyorsanız catalog/view/theme/temanız/template/common/header.tpl dosyasında yer alan 76-99 satırlar arasında yer alan kodu silin
Kod:
<?php if ($categories) { ?>
<div id="menu">
  <ul>
    <?php foreach ($categories as $category) { ?>
    <li><a href="<?php echo $category['href']; ?>"><?php echo $category['name']; ?></a>
      <?php if ($category['children']) { ?>
      <div>
        <?php for ($i = 0; $i < count($category['children']);) { ?>
        <ul>
          <?php $j = $i + ceil(count($category['children']) / $category['column']); ?>
          <?php for (; $i < $j; $i++) { ?>
          <?php if (isset($category['children'][$i])) { ?>
          <li><a href="<?php echo $category['children'][$i]['href']; ?>"><?php echo $category['children'][$i]['name']; ?></a></li>
          <?php } ?>
          <?php } ?>
        </ul>
        <?php } ?>
      </div>
      <?php } ?>
    </li>
    <?php } ?>
  </ul>
</div>
<?php } ?>
hocam sağolun ama demek istediğim üste koyduğum sadece üstte göster diyorum. ama kategori görünümüne gelince onlar yine kenarda gözüküyor.benim istediğim yukarda görünenler kategorilerde hiç bir şekilde gözükmemesi
(05-15-2013 06:33 PM)eno-7 Yazılan: [ -> ]
(05-15-2013 05:10 PM)terapiso Yazılan: [ -> ]üst menüde olanların anasayfada açtığım kategori görünümünde olmamısı için ney yapmalıyım

anlatmak istediğiniz sadece istediğiniz kategorilerin görünmesi ise kategori eklerken üst menüde göster seçeneğini pasif yapın. eğer ki tamamen kategoriler alanını kaldırmak sitiyorsanız catalog/view/theme/temanız/template/common/header.tpl dosyasında yer alan 76-99 satırlar arasında yer alan kodu silin
Kod:
<?php if ($categories) { ?>
<div id="menu">
  <ul>
    <?php foreach ($categories as $category) { ?>
    <li><a href="<?php echo $category['href']; ?>"><?php echo $category['name']; ?></a>
      <?php if ($category['children']) { ?>
      <div>
        <?php for ($i = 0; $i < count($category['children']);) { ?>
        <ul>
          <?php $j = $i + ceil(count($category['children']) / $category['column']); ?>
          <?php for (; $i < $j; $i++) { ?>
          <?php if (isset($category['children'][$i])) { ?>
          <li><a href="<?php echo $category['children'][$i]['href']; ?>"><?php echo $category['children'][$i]['name']; ?></a></li>
          <?php } ?>
          <?php } ?>
        </ul>
        <?php } ?>
      </div>
      <?php } ?>
    </li>
    <?php } ?>
  </ul>
</div>
<?php } ?>
hocam sağolun ama demek istediğim üste koyduğum sadece üstte göster diyorum. ama kategori görünümüne gelince onlar yine kenarda gözüküyor.benim istediğim yukarda görünenler kategorilerde hiç bir şekilde gözükmemesi
üst kategoriye ekledikleriniz sol sağ artık hangi tarafta ise kategori modulu orada gözmemesi mi eğer böyle ise modullerden kapatabilirsiniz ama yok o modude aktif osun istiorsanız biraz editlenmesi gerek aynı üst kategoride göstermantığında gibi bir kutucuk eklenip solda modulde gösterme gibi
(05-16-2013 01:27 PM)Kiroglumarket Yazılan: [ -> ]üst kategoriye ekledikleriniz sol sağ artık hangi tarafta ise kategori modulu orada gözmemesi mi eğer böyle ise modullerden kapatabilirsiniz ama yok o modude aktif osun istiorsanız biraz editlenmesi gerek aynı üst kategoride göstermantığında gibi bir kutucuk eklenip solda modulde gösterme gibi
peki hocam nasıl yapabilirim bunu yardımcı olabilrmisiniz.
(05-16-2013 01:59 PM)terapiso Yazılan: [ -> ]
(05-16-2013 01:27 PM)Kiroglumarket Yazılan: [ -> ]üst kategoriye ekledikleriniz sol sağ artık hangi tarafta ise kategori modulu orada gözmemesi mi eğer böyle ise modullerden kapatabilirsiniz ama yok o modude aktif osun istiorsanız biraz editlenmesi gerek aynı üst kategoride göstermantığında gibi bir kutucuk eklenip solda modulde gösterme gibi

kod yazmak isterdim ama fazla vaktim olmadığı için şöyle bir yol göstereyim ben size. kategori eklerken üst mende göster seçeneği var ya onun gibi bir kutucuk ekleğin. kategorilerin tutulduğu veri tabanına yan_category diye int bir alan ekleğin eğer bu kutu işaretliyse kaydetme esnasında alana 1 değilse 0 olarak kayıt ettirin. categori modülünde çektirirken ise şart ekleyin ve yan_category eğer 1 e eşitse göster şeklinde.
(05-16-2013 02:18 PM)eno-7 Yazılan: [ -> ]
(05-16-2013 01:59 PM)terapiso Yazılan: [ -> ]

kod yazmak isterdim ama fazla vaktim olmadığı için şöyle bir yol göstereyim ben size. kategori eklerken üst mende göster seçeneği var ya onun gibi bir kutucuk ekleğin. kategorilerin tutulduğu veri tabanına yan_category diye int bir alan ekleğin eğer bu kutu işaretliyse kaydetme esnasında alana 1 değilse 0 olarak kayıt ettirin. categori modülünde çektirirken ise şart ekleyin ve yan_category eğer 1 e eşitse göster şeklinde.
hocam sen vatin olduğunda kodyazarmısın bu biraz kafamı karışytırdı.Smile
catalog/controller/module/category.php

BUL
PHP Kod:
foreach ($categories as $category) { 

SONRASINA EKLE
PHP Kod:
if (!$category['top']) { 

BUL
PHP Kod:
if (file_exists(DIR_TEMPLATE $this->config->get('config_template') . '/template/module/category.tpl')) { 

ÖNCESİNE EKLE
PHP Kod:

Bu eklemeden sonra üstte görünen kategoriler yandaki kategori modülünde görünmez.
(05-17-2013 09:45 PM)eka7a Yazılan: [ -> ]catalog/controller/module/category.php

BUL
PHP Kod:
foreach ($categories as $category) { 

SONRASINA EKLE
PHP Kod:
if (!$category['top']) { 

BUL
PHP Kod:
if (file_exists(DIR_TEMPLATE $this->config->get('config_template') . '/template/module/category.tpl')) { 

ÖNCESİNE EKLE
PHP Kod:

Bu eklemeden sonra üstte görünen kategoriler yandaki kategori modülünde görünmez.
eyvallah dostum sonsuz teşekkürler
Sayfalar: 1 2 3
Referans Adresler