Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Ürün Toplama Eklentisi - Product Builder
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Okumaya devam etmeden lütfen dikkat bu eklenti 1.5.4 ve üzeri sürümlerde çalışır.

Evet arkadaşlar çok uzun süredir üzerinde geliştirmeler yapmak istediğim Ürün Toplama Eklentisinin yenilenmiş deneme sürümünü sizlerle paylaşmak istedim.
1. Aşağıdaki sıkıştırılmış dosyayı indirip diğer eklentilerde olduğu gibi içindeki tüm dosyaları ana dizininize yükleyin.
2. Yönetim Bölümünden Ürün Toplama Modülünü kurun ve düzenleme ekranına gelin.
-Yukarıdaki işlemler sonucunda;
--veritabanınıza 2 adet tablo eklenecek(product_builder, product_builder_depends),
--sisteminize yeni bir bölüm tanımlanacaktır(product/builder)
3. Modül düzenleme ekranında Modüller sekmesinden Ürün toplama sayfasına yönlendirme yapılacak bağlantının içeriğini ekleyebilirsiniz.
Veriler sekmesinden Ürün toplama sayfasında görünmesini istediğiniz kategorileri seçip ekleyebilirsiniz.
4. Bağımlılık denilen kısım ile eklediğiniz kategorileri birbirlerine bağlayabilirsiniz. Yani diyelim ki Anakart kategorisindeki ürünlerin CPU kategorisindeki ürünlere göre filtrelenmesini sağlayabilrisiniz.
Tüm işlemler bittiğinde Kaydet tuşuna basın.

Uyarı: Bu modül halen geliştirme aşamasındadır. Şu an basit şekilde ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yazılmıştır. Sadece kendim vakit bulamazsam alıp geliştirmek isteyen arkadaşlar için yayınlanmıştır.
Bilinen sorunlar ve test ortamları:
1. Seçenek içeren ürünler hataya sebep verecektir.
2. Stok dışı ürünler hataya sebep verecektir.
3. Firefox 23, Chrome 29, ie10, opera 12 tarayıcılarında test edilmiştir.
4. OC 1.5.5.1 üzerinde geliştirilip 1.5.4 ve 1.5.5.1 ile test edilmiştir.
5. Sadece default tema kullanılarak test edilmiştir.
6. Sadece Türkçe dili için denenmiştir.
Sabit üstad harika bir şey yapmışsın.
çözene kadar biraz zorlandım ama sonuç şahane.
Merak edenler için bir screenshot yükleyeyim.
(09-02-2013 04:19 PM)nokta Yazılan: [ -> ]Sabit üstad harika bir şey yapmışsın.
çözene kadar biraz zorlandım ama sonuç şahane.
Merak edenler için bir screenshot yükleyeyim.

yükleme yaptım ama sadece mödül ismi görünüyor wep sitesinde yardımcı olurmusun kardeş kurulumda
(09-04-2013 01:28 PM)borankaya Yazılan: [ -> ]yükleme yaptım ama sadece mödül ismi görünüyor wep sitesinde yardımcı olurmusun kardeş kurulumda

önce toplama yapacağınız ürünün linkini ilk sayfaya yapıştırıyoruz.
http://localhost/OC_Test_1.5.5.1/index.php?route=product/product&product_id=42
gibi, bunu almak için ürünün sayfasına gidip linki kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Daha sonra, veriler kısmında bu ürüne ilave edilecek katagorileri seçmelisiniz.
Sabit üstadın söylediği bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var onları okuyun.
bağlantı yapacaksanız onları da düzenleyin ve kaydedin.
Ana sayfada eklediğiniz linki göreceksiniz linke tıklayınca toplama ekranı gelecektir.

Kolay gelsin.
Çok teşekkürler abi, indirdim ve kurdum sorunsuz kullanıyorum.
Hocam çok ama çok teşekkür ederim sorunsuz mükemmel çalışıyor.

İlerde inşallah product/builder sayfasında ürünü seçtikten sonra yanından ürünün seçenekleride çıksa mükemmel ötesi olacak.

Yinede bulunmaz bir modül hakkını helal et sağolasın hocam.
4 haneli ürün fiyatında toplamlar hatalı çıkıyor misal 1200 tl 1.20 gibi
Hocam modül çok güzel teşekkürler eilne sağlık FAKAT SADECE KDV%18 OLARAK GÖRÜLEBİLİYOR OYSA Kİ %8 OLAN KDVLERİDE İÇERSE VE otomatik olarak hangi ürün hangi kdvyi içeriyorsa kdv kısmına onu atsa çok çok daha iyi olur her sektör kullanabilir.
Hocam merhaba. yazdır ekranına logo ve iletişim bilgilerimizi nasıl ekleriz. teşekkürler. iyi çalışmalar dilerim.
Referans Adresler