Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: müşteri email bildirimi otomatik evet olsun ?
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
resimde görülen yerin otomaitk seçili olmasını istiyorum.bunu nasıl yapabilirim ?

http://www.upmatik.com/image/NQu

müşteri paypal ile alınca orada görüldüğü gibi bildirim hayır olarak seçili.oysa evet olarak seçili hale getirmek istiyorum çabam bu.

eğer bu şekilde kalırsa buraya girip müşteriyebildir deyip siparişi güncelle demek zorund akalıyorum.bundan kurtulmak istiyorum ?
teşekkürler

not : paypaldan ayarlar yapılı ödeme başarılı olunca otomaitk tammalandı(teslim edildi) seçili)
(08-21-2015 05:15 PM)myweb Yazılan: [ -> ]müsteri paypal ile alınca orada görüldüğü gibi bildirim hayır olarak seçili.oysa evet olarak seçili hale getirmek istiyorum çabam bu.
Merhaba,

sayfanin tpl uzantili dosyani bulup oradan bu id li checkbox u bulmaniz lazim. sonra da
<input checkbox kisminin icine checked yazarsaniz otomatik secilmis olacaktir.
(08-22-2015 09:56 AM)Karaoglan Yazılan: [ -> ]
(08-21-2015 05:15 PM)myweb Yazılan: [ -> ]müsteri paypal ile alınca orada görüldüğü gibi bildirim hayır olarak seçili.oysa evet olarak seçili hale getirmek istiyorum çabam bu.
Merhaba,

sayfanin tpl uzantili dosyani bulup oradan bu id li checkbox u bulmaniz lazim. sonra da
<input checkbox kisminin icine checked yazarsaniz otomatik secilmis olacaktir.

teşekkürler cevap için ben biraz aradım ama tpl bulamadım ilgili tlp yi.
acaba default olarak düşünürsek nerede olabilir fikrinizden yola cıkarak bulabilirim belki.
admin/view/tempalte/sale/order_history.tpl
(08-26-2015 06:05 PM)osdem66 Yazılan: [ -> ]admin/view/tempalte/sale/order_history.tpl

default ile baktıgımda asagıdaki kodlar var acaba yanlıs yerde olabilir miyim input hiç yok zaten

Kod:
<table class="table table-bordered">
  <thead>
    <tr>
      <td class="text-left"><?php echo $column_date_added; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $column_comment; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $column_status; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $column_notify; ?></td>
    </tr>
  </thead>
  <tbody>
    <?php if ($histories) { ?>
    <?php foreach ($histories as $history) { ?>
    <tr>
      <td class="text-left"><?php echo $history['date_added']; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $history['comment']; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $history['status']; ?></td>
      <td class="text-left"><?php echo $history['notify']; ?></td>
    </tr>
    <?php } ?>
    <?php } else { ?>
    <tr>
      <td class="text-center" colspan="4"><?php echo $text_no_results; ?></td>
    </tr>
    <?php } ?>
  </tbody>
</table>
<div class="row">
  <div class="col-sm-6 text-left"><?php echo $pagination; ?></div>
  <div class="col-sm-6 text-right"><?php echo $results; ?></div>
</div>
(08-26-2015 09:26 PM)myweb Yazılan: [ -> ]
(08-26-2015 06:05 PM)osdem66 Yazılan: [ -> ]admin/view/tempalte/sale/order_history.tpl

default ile baktıgımda asagıdaki kodlar var acaba yanlıs yerde olabilir miyim input hiç yok zaten

aynen haklisin cünkü orada degil aradigin sey Smile

order_info.tpl dosyasinda
371. satirda bende

<div class="form-group">
<label class="col-sm-2 control-label" for="input-notify"><?php echo $entry_notify; ?></label>
<div class="col-sm-10">
<input type="checkbox" name="notify" value="1" id="input-notify" />
</div>
</div>

checkbox un yanina checked yazar isen olmasi lazim

Iyi geceler,
Burak
(08-26-2015 11:25 PM)Karaoglan Yazılan: [ -> ]
(08-26-2015 09:26 PM)myweb Yazılan: [ -> ]

aynen haklisin cünkü orada degil aradigin sey Smile

order_info.tpl dosyasinda
371. satirda bende

<div class="form-group">
<label class="col-sm-2 control-label" for="input-notify"><?php echo $entry_notify; ?></label>
<div class="col-sm-10">
<input type="checkbox" name="notify" value="1" id="input-notify" />
</div>
</div>

checkbox un yanina checked yazar isen olmasi lazim

Iyi geceler,
Burak

selam tekrar,
ben yukardaki işlemi yaptım ve müşteri bildirimi evet olarak seçili halde oldu teşekkürler.

ama yinede email gitmiyor.ancak elle yapınca gidior.ben böyle yapınca sağ üstteki müşteriye bildir evet olur sandım olmadı Sad

en yukarda resimde belirttiğim sağ üst köşede müşteri bildirimi altında hayır yazısı varya. işte onun evet olarak otomatik olmas lazım anca elle yapınca oluyor Sad

bunu çözebilirmiyim ?
halen çözemedim Sad
/catalog/model/checkout bölümünden inceleyerek gerekli ayarlarla bunu yapabilirsin.
(09-28-2015 03:53 PM)filmseverr Yazılan: [ -> ]/catalog/model/checkout bölümünden inceleyerek gerekli ayarlarla bunu yapabilirsin.

yanılmıyorsam order.php ye bakıcam baktım ve bir kaç şey denedim yapamadım acaba bir ip ucu verebilir misiniz ?
Referans Adresler