Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Bedene Göre Renk ve Stok Karmaşası...
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhabalar...

Tek ürün için 6 farklı beden, 2 farklı renk seçeneğim var. Envanterim aşağıdaki gibi;

Bedenler;
0-3 Ay - 10 Adet
3-6 Ay - 10 Adet
6-12 Ay - 10 Adet
12-18 Ay - 10 Adet
18-24 Ay - 7 Adet
24-36 Ay - 6 Adet

Renkler;
Mavi
Pembe

Renklere göre tam envanter şu şekilde;
0-3 Ay - 10 Adet (5i Mavi - 5i Pembe) Toplam 10 adet.
3-6 Ay - 10 Adet (5i Mavi - 5i Pembe) Toplam 10 adet.
6-12 Ay - 10 Adet (5i Mavi - 5i Pembe) Toplam 10 adet.
12-18 Ay - 10 Adet (5i Mavi - 5i Pembe) Toplam 10 adet.
18-24 Ay - 7 Adet (5i Mavi - 2si Pembe) Toplam 7 adet.
24-36 Ay - 6 Adet (1i Mavi - 5i Pembe) Toplam 6 adet.

Katalog --> Seçenekler 'e girip ilgili beden için BEDEN SEÇİNİZ sorgusu altında 6 farklı bedenimi SEÇENEK olarak tanımlıyorum.

Daha sonra RENK için yine SEÇENEKLER'e giriyorum, Seçenek Adını RENK SEÇİNİZ olarak ayarlıyorum. Renk resim olarak seçilmesini istediğim için seçenek değerine RESİM ayarlıyorum.. Aşağıya tanımlayıp resimlerini sisteme tanımlıyorum..

ÜRÜN DÜZENLEME EKRANINA geliyorum, seçenekler sekmesinin altına ilgili bedenler için stok miktarlarımı giriyorum.. Aynı ekranda hemen altına, RENK seçeneklerini getirtiyorum. Bana miktar soruyor. Toplam reklerimin miktarı: 30 Mavi 26 Pembe.. Bu şekilde ayarlıyorum...

GELELİM SORUYA;

Ürün ekranında resimli renk seçeneklerim ve bedenlerim gayet güzel görünüyor.
Yanlız, örnek vereyim;

24-36 Ay Beden için - 6 Adet (1i Mavi - 5i Pembe) Toplam 6 adet stoğum var.. 1 maviyi sepete ekliyorum, 24-36 Bedeb seçiyorum.. Alışverişi tamamla dediğimde, ilgili stoktaki son mavi rengi aldığım için bana tekrar MAVİ seçeneğini seçtirmemesi lazım. Ama seçilebiliyor. Bu da stoklarımın karışmasına sebep oluyor..

Ben bu ürünü ne şekilde girmeliyim? Çözüm basit aslında ancak belki farklı yolu vardır diye size sorayım dedim..

Çözüm yöntemim şu şekilde: Her renk için 2 farlı ürün gireceğim. Ürün adına Mavi veya Beyaz diyeceğim. Her renge, farklı bedenlerin stoklarını tanımlayacağım. Veya tam tersi, her farklı beden için 6 farklı ürün gireceğim. Her bedene ayrı renk seçeneklerini stok olarak gireceğim.

Bunun başka bir yolu yok mu? Uzun oldu, okuduysanız tebrik ederim Big Grin Angel
Senin sorununu çok iyi anlayan ve yaşayan hatta sonunda çözen biri olarak yazıyorum. Aşağıda verdiğim linkte örneği ve satılan modülü vereyim. Ben çözdüm çok şükür.

http://www.opencart.com/index.php?route=...%20Product

Örnek Site: http://codinggoodies.com/demo/option-to-...duct_id=52

Burada dilediğin renge birden fazla farklı resim ve o renge ait bedenleri belirleye biliyorsun. Detaylı bilgi almak istersen Özelden PM atabilirsin kardeşim.
Bu çözüm ile ilgili elinde eklenti olan var mı?
Referans Adresler