Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Optimizasyon ve Opencart Site iyileştirme
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Arkadaşlar merhaba

Webpagetest.org üzerinde opencart 1.5.6.4 sıfır kurulumda test yaptığımda C B F F D gibi bir derece alıyorum. 2.0 veriyonda ise B.D.F.F.D sonucu çıkıyor ancak sitemin asıl temasını test ettiğim zaman "A.A.A.F.A" sonucu alıyorum. Ben de aynı temayı kullanıp test yaptığımda her şey F görünüyor. Sitede bazı extansion lar kurulu, ürünler yüklü, css ler üzerinde değişiklikler yapıldı. Bunun dışında ciddi bir değişiklik yapılmadı ancak bu kadar fark nasıl oluyor anlamadım.

Sitemi iyileştirmek adına sizlerin önerdiği bir inceleme sistemi var mıdır?
Önereceğiniz sitenin dışında iyileştirme yapan sistem veya eklentiler varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
(03-02-2016 05:12 PM)tuncaksoy Yazılan: [ -> ]Arkadaşlar merhaba

Webpagetest.org üzerinde opencart 1.5.6.4 sıfır kurulumda test yaptığımda C B F F D gibi bir derece alıyorum. 2.0 veriyonda ise B.D.F.F.D sonucu çıkıyor ancak sitemin asıl temasını test ettiğim zaman "A.A.A.F.A" sonucu alıyorum. Ben de aynı temayı kullanıp test yaptığımda her şey F görünüyor. Sitede bazı extansion lar kurulu, ürünler yüklü, css ler üzerinde değişiklikler yapıldı. Bunun dışında ciddi bir değişiklik yapılmadı ancak bu kadar fark nasıl oluyor anlamadım.

Sitemi iyileştirmek adına sizlerin önerdiği bir inceleme sistemi var mıdır?
Önereceğiniz sitenin dışında iyileştirme yapan sistem veya eklentiler varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

google pagespeed ve gtmetrix'i dene sana hataları söyleyecektir.
Alıntı:google pagespeed ve gtmetrix'i dene sana hataları söyleyecektir.

Dostum gtmetrix i biliyordum ama google pagespeed gerçekten süper oldu. Siteyi 39 dan 91 e çıkarttım. Çok teşekkür ederim

ANCAK
google pagespeed de site 91 çıkartken gtmetrix de 72 çıkıyor. Diğer bazı test sayfalarında 80 civarında.
Bunun esas olanı sizce nedir yani hangisini ciddiye alıp çalışma yapmamız gerek? Google ın cash ettiği gördüğü resimleri gtmetrix görmeyip uyarı çıkartıyor mesela. Ayrıca gzip ve css ler için de durum aynı. Siteye ne yapacağımı şaşırdım.
yahu google kendi sitesini bile beğenmiyor bizimkileri nasıl beğensin Big GrinBig GrinSmile

Resim görüntüleyici
Referans Adresler