Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Tema kayıt ol yeri türkçeleştirme
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
KAYIT OL YERİNDE BAZI YERLER İNGİLİZCE ORALARI TÜRKÇE YAPMAK İSTİYORUM VE YAPAMADIM YARDIMINIZ LAZIM TEŞEKKÜR EDİYORUM ŞİMDİDEN
kimse yokmu yardım edecek ?
Merhaba,

\catalog\language\en-gb\account\register.php

içeriğini Türkçeleştirmen gerekecek, ayrıca diğer alanlarıda yine \catalog\language\en-gb\account\ altındaki .php dosyalarını Türkçeleştirerek çözüme kavuşturabilirsin.

---------------------------------------------

Düzeltme

Türkçe dil dosyası "/public_html/catalog/language/tr-tr/account/register.php" içerisinde bazı alanlar tanımlı değil, bu sebepten sayfanın yarısı Türkçe yarısı ingilizce. Alanları tanımlarsanız sorun düzelecektir.

$_['entry_company'] = 'Firma Adı';
$_['entry_address_1'] = 'Adres 1';
$_['entry_address_2'] = 'Addres 2';
$_['entry_city'] = 'Şehir';
$_['entry_postcode'] = 'Posta Kodu';
$_['entry_country'] = 'Ülke';
$_['entry_zone'] = 'Şehir';

Ayrıca;

Şehir Kısmı hem el ile zorunlu halde hem de seçmek durumundasın, yazmak zorunda kalınan alanı (['entry_city']) kaldırmak için,

/public_html/catalog/view/theme/default/template/account/register.tpl içerisinden

Bul ve Sil

<div class="form-group required">
<label class="col-sm-2 control-label" for="input-city"><?php echo $entry_city; ?></label>
<div class="col-sm-10">
<input type="text" name="city" value="<?php echo $city; ?>" placeholder="<?php echo $entry_city; ?>" id="input-city" class="form-control" />
<?php if ($error_city) { ?>
<div class="text-danger"><?php echo $error_city; ?></div>
<?php } ?>
</div>
</div>
---------------------------------------
Selam ve Dua ile
Referans Adresler