Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Gelişmiş Aramada Sonuc Hatasi !!!
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba arkadaslar 2 gundur arastiriyorum ingilizce ve turkce sayfalarda faka bir turlu sorunu cozmedim. Gelismis aramada urunu ararken hic alakasi olmayan urunleride listeliyor,

fifa 13 ps3 yazdigimda anlamsiz urunleride listeliyor,

Fakat ne zaman alt cizgi ekliyorum fifa_13_ps3 yazdigimda urun dogru listeleniyor,
Resim görüntüleyici
web sitemin adres satirinda

Dogru sonuc : index.php?route=product/search&filter_name=fifa_13

Yanis sonuc : /index.php?route=product/search&filter_name=fifa%2013
Resim görüntüleyici
Bu %20 nesil kaldirabilirim veya tam olarak ne yapmam gerek.

Simdiden cok tesekkurler.
(07-18-2012 06:31 PM)ingiltere Yazılan: [ -> ]Merhaba arkadaslar 2 gundur arastiriyorum ingilizce ve turkce sayfalarda faka bir turlu sorunu cozmedim. Gelismis aramada urunu ararken hic alakasi olmayan urunleride listeliyor,

fifa 13 ps3 yazdigimda anlamsiz urunleride listeliyor,

Fakat ne zaman alt cizgi ekliyorum fifa_13_ps3 yazdigimda urun dogru listeleniyor,
Resim görüntüleyici
web sitemin adres satirinda

Dogru sonuc : index.php?route=product/search&filter_name=fifa_13

Yanis sonuc : /index.php?route=product/search&filter_name=fifa%2013
Resim görüntüleyici
Bu %20 nesil kaldirabilirim veya tam olarak ne yapmam gerek.

Simdiden cok tesekkurler.

siten seoyu destekliyorsa deadcow2 modülünü tavsiye ederim o modülle uyumlu etiket linkler verebilirsin
bu modul isimi cozecekmi ki ?
etiketleri girip ürünü kayıt ettiğimizde aramada olsun normal etiket bulutuna arada boşluk olduğundan ötürü % işareti koymaktadır buda fifa 2013 diye arama yapılığında fifa yı arı 2013 ayrı değer alır bu nedenle farklı kayıtlar segilenir. ama fifa_2013 yada fifa-2013 yada fifa2013 olarak etiket girildiğinde aramada yada etiket bulutunda tek değer olarak alınır ve ona göre sergilenir.
Cok tesekkurler bilgi icin peki ne yapmam gerek dogru sonuca ulasmam icin. Neden sadece bir kelime ariyor 2-3 kelime aramiyor sence bir yerde secenekmi var 2-3 kelime ara demek icin.

Zaman ayirdigin icin sagol,
(07-20-2012 12:11 AM)ingiltere Yazılan: [ -> ]Cok tesekkurler bilgi icin peki ne yapmam gerek dogru sonuca ulasmam icin. Neden sadece bir kelime ariyor 2-3 kelime aramiyor sence bir yerde secenekmi var 2-3 kelime ara demek icin.

Zaman ayirdigin icin sagol,
Şimdi deadcowa da baktım onda da aynı mantık var yani boşşluk bırakarak kayıt ediyor.Bu da haliyle misal ülker golden kavanoz dedimi ülkeri ayı goldeni ayrı kavanozuda ayrı değer alıp ona göre listeli yor çözümü bulursam paylaşırım
tesekkur etim ben halla arastiyorum ingilizce turkce ne varsa ama daha sonuca ulasamadim Sad
Referans Adresler