Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu

Tam Görünüm: Tüm ürünlere aynı resim geliyor.
Şu Anda Arşiv Görüntüleme Modundasınız. Siteyi normal görüntülemek için, Buraya Tıklayın
Merhaba Arkadaşlar.

opencart 3.0.2.0 hiMarket tema kullanmaktayız. ürünleri resim yolları ile birlikte yükledik. resim yollarında bir hata yok. resimleri de ftp ile sunucuya yükledik. resimlerde de bir sıkıntı yok. yollar, isimler doğru. fakat aşağıdaki sorunları yaşıyşoruz;

ana sayfadaki "çok Satanlar" "Kategoriler" "yeni gelenler gibi modüllerde hep aynı ürünün resmi çıkıyor.

Resim görüntüleyici

Ürünü incele dediğimizde tüm ürünlerde aynı resmi çıkartıyor. (ana sayfada gözüken resimden farklı)

Resim görüntüleyici

Admin sayfasından Ürün Listesini açtığımızda, listenin yanındaki küçük resimlerin hepsi yine aynı resim. (yine buradaki resim de daha önceki resimlerden farklı bir resim)

Resim görüntüleyici

Ürüne incele deyip resim sayfasına geldiğimizde yine ana resim ve diğer resimler ürünle alakası olmayan başka bir resim olarak geliyor.

Resim yollarında bir sorun yok. resimlerde de bir sorun yok. çıkan resimlerin geldiği yolları izlediğimde (image/cache/-100x100.jpg ) cache dosyasından aldığını fark ettim.

tüm ürün listesini ve resimleri sildim. sunucudaki tüm fotoğrafları da temizledim. daha sonra cache dosyasını tamamen temizledim ve önce ürün listesini sonra resimleri yeniden yükledim fakat hiç bir değişiklik olmadı.

Sorunu nasıl çözeceğime dair hiç bir bilgim yok. **** yardımlarınızı rica ederim.
(11-12-2019 08:55 PM)trogloksen Yazılan: [ -> ]Merhaba Arkadaşlar.

opencart 3.0.2.0 hiMarket tema kullanmaktayız. ürünleri resim yolları ile birlikte yükledik. resim yollarında bir hata yok. resimleri de ftp ile sunucuya yükledik. resimlerde de bir sıkıntı yok. yollar, isimler doğru. fakat aşağıdaki sorunları yaşıyşoruz;

ana sayfadaki "çok Satanlar" "Kategoriler" "yeni gelenler gibi modüllerde hep aynı ürünün resmi çıkıyor.

Resim görüntüleyici

Ürünü incele dediğimizde tüm ürünlerde aynı resmi çıkartıyor. (ana sayfada gözüken resimden farklı)

Admin sayfasından Ürün Listesini açtığımızda, listenin yanındaki küçük resimlerin hepsi yine aynı resim. (yine buradaki resim de daha önceki resimlerden farklı bir resim)

Resim görüntüleyici

Ürüne incele deyip resim sayfasına geldiğimizde yine ana resim ve diğer resimler ürünle alakası olmayan başka bir resim olarak geliyor.

Resim yollarında bir sorun yok. resimlerde de bir sorun yok. çıkan resimlerin geldiği yolları izlediğimde (image/cache/-100x100.jpg ) cache dosyasından aldığını fark ettim.

tüm ürün listesini ve resimleri sildim. sunucudaki tüm fotoğrafları da temizledim. daha sonra cache dosyasını tamamen temizledim ve önce ürün listesini sonra resimleri yeniden yükledim fakat hiç bir değişiklik olmadı.

Sorunu nasıl çözeceğime dair hiç bir bilgim yok. **** yardımlarınızı rica ederim.

şimdi üstad aynı bende sen gibi yapıyordum journal tema da ekleme çıkarma yaparken sorunu çözdüm

1.dil türkçe ve biz ürün eklerken hem türkçe hem ingilizce alanı geliyor sen ingilizce alanına ekliyorsundur buyuk ihtimalle onu kontrol et türkçe alanına ekleme yap özellikle resim eklerken

opencart kurarken http olarak mı www olarak mı kuruyorsun ona da dikkat et siteniz www. geldiğinde sepete ekle wholist vs simgeler gözükmüyor ama http://kab.....com yazdığında simgelerin gözüküyor
alfamet teşekkürler.

ürünler excel import ile yüklendi, sen yazınca kontrol ettim tr bölümünde. www http yönlendirmeleri de yapıldı. bunları yaptıktan sonra çıkmayan bazı küçük ikonlar görünür oldu. fakat resimlerde bir değişiklik yok tüm ürün resimleri aynı.
hocam tekrar kontrol et ikonlar yok
Referans Adresler