Opencart Türkiye Destek   Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı  Destek Paylaşım Forumu
Vqmod Kullananlar Dikkat ! - Yazdırılabilir Sürüm

+- Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu (http://www.tr-opencart.com)
+-- Forum: Genel Konular (/forum-genel-konular)
+--- Forum: Genel Destek Konuları (/forum-genel-destek-konulari)
+--- Konu: Vqmod Kullananlar Dikkat ! (/Konu-vqmod-kullananlar-dikkat%20)

Vqmod Kullananlar Dikkat ! - e-ticaretdersleri - 10-08-2013 01:29 PM

Böyle bir başlık açmamın sebebi belki bilmeyenleriniz vardır ... vqmod/logs dosyasıyla ilgili küçük bir makale yazacağım.. Daha İyi ilgi Çekme açısından....

Neyse makalemize başlayalım....

Vqmod bildiğimiz yad bilmeyenler için admin ve root dizinindeki index.php dosyasına küçük bir kod satırı ekleyerek kendi içersinde oluşturduğu xml klasördeki xml formatlı kodları alıp sanal ortamda belirtilen yerdeki satırlarda değişiklik yapmakta.. Tamam buraya kadar herşey güzel : Hata verisede hata günlüklerinden bakarız dimi.. Ama bir küçük ayrıntı var VAR ki ! sitenin yavaş çalışmasına hata vermesine ziyaretçi ve müşterinin kaçmasına hatta çökmelere kadar varabilmekte..

O ayrıntıda vmod için hazırlanan .xml formatlı kod satırlarındaki bazen gözden kaçan kod parametreleri. bunlar log dosyasını şişirmekte ve sitenin yavaşlamasına js hataları vermesine müşterilerin bu olaylardan ötürü kaçmasına kadar işi yokuşa sürmekte.

Benim sitede başıma geldi ( damdan düşenin halinden.... ) site bir zaman sonra memory size hatası vermeye ve js lerde sorunlar çıkmaya başladı bende hata kodlasına bakıyorum pek sorun yok... daha sonra siteyi silmeye karar aldım .

Yedeklerken vqmod log dosyasına gözüm takıldı tam 1 Gb (uhuyhuyuhuh) ... Evet arkadaşlar gerekmedikçe uzun satırlı xml modüller yüklemeyin. Yada elle satırları girin. Yada tek tek parametreleri inceleyip Ona göre tedbir alınız. Yoksa Big Grin

Makalem Buraya kadar bana yardımcı olan ...

Sabit ertan ve haktan akdeniz ustalara sonsuz teşekkürler.....

Cvp: Vqmod Kullananlar Dikkat ! - Gökhan TAYLAN - 10-08-2013 02:33 PM

Geçmiş olsun @kiroglumarket E-ticaret kullanan herkezin mutlaka hata kayıtlarına loglarına veya sitede olan biteni başından beri takip ediyor olması gerekir. Geç kalmışsın logların şişmesinin en büyük sebebi yetersiz kod düzenlemesi veya yanlış kod düzenlemesi. Olabileceğini düşünüyorum. VQMOD yazılımına bağlamaktansa sorunu, zamanında yapılan hatalı kod düzenlemesi olarak bakabilirsin konuya.

Cvp: Vqmod Kullananlar Dikkat ! - e-ticaretdersleri - 10-08-2013 03:56 PM

katılıyorum size gökhan hocam o yedeklemeye kadar o dosyanın ne olduğuna dair hiç bir fikrim yoktu Big Grin

Cvp: Vqmod Kullananlar Dikkat ! - osdem66 - 10-08-2013 03:56 PM

Merhaba, sahsen vqmod kullanmayin dusuncesine katilmiyorum, vqmod maneger kurarak arada loglari temizlyebilirsiniz log her web sitesinin tuttugu bir islemdir.. Gokhana katiliyorum loglara genelde hatali kod duzenlemsi sebep olur bir cok site yaptim bir cok vqmod eklenti kullandim hic o kadar sismis bir log gormedim.. bunu yapan etkeni bulmak sorunu cozecektir...

Cvp: Vqmod Kullananlar Dikkat ! - e-ticaretdersleri - 10-08-2013 05:01 PM

evet osman abi ama işte başta ipin ucu kaçtımı yakalayamıyorsun bi logu açıyorsun kanuni fermanı. benim tavsiyem üstte belirtmedim. yeni kullanıcılaradır. log dosyasına baktığımda bazen ofset diyede tanımsız parametre hatası döndürdüğünü gördüm. günlük iyi hit alan bir site için düşünürsek bunu sürekli döndürdüğünü. işin içinden çıkılmaz .

RE: Vqmod Kullananlar Dikkat ! - batu06 - 10-13-2013 01:27 PM

Bilgilendirme için teşekkürler.. benim log dosyası 3 gb olmuş Smile