Opencart Türkiye Destek   Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı  Destek Paylaşım Forumu
Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - Yazdırılabilir Sürüm

+- Opencart Türkiye Destek Sitesi ,E-Ticaret Yazılımı Destek Paylaşım Forumu (http://www.tr-opencart.com)
+-- Forum: Opencart 2.0 (/forum-opencart-2-0)
+--- Forum: Opencart 2.0.x Bug ve Hatalar (/forum-opencart-2-0-x-bug-ve-hatalar)
+--- Konu: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor (/Konu-hosting-paket-yukselttim-bazi-resimler-acilmiyor-cache-hatasi-veriyor%20)

Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - mustafaabanoz - 07-11-2016 08:08 PM

İsim tescilden hizmet alıyorum. Hosting paketini yükselttim ve site aşağıdaki gibi hata vermeye başladı.

admin panelinde aşağdaki hatayı veriyor.
Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/lodbebek/public_html/system/library/cache/file.php on line 32

Ürün fotoğraflarının belli kısmını cache e alıyor.Cache yapılmayan ürünler içinde aşağıdaki gibi bir hata vermektedir.
Cache yapılmayan resimlere ait ürünlerin bilgilerine müşteri gibi giriş yapıldığında aşağıdaki gibi hata vermektedir.

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/lodbebek/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_library_image.php on line 45Warning: imagejpeg(/home/lodbebek/public_html/image//cache/data/bebekxml//01d122a5d015645a18a1083bef058543_0_1_600x315_5323a.jpg): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/lodbebek/public_html/system/library/labelmaker/Core/ImageWorkshopLayer.php on line 1509

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/lodbebek/public_html/system/journal2/classes/journal2_settings.php on line 50Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/lodbebek/public_html/system/journal2/classes/journal2_google_fonts.php on line 51
Server ayar bilgisi http://185.111.232.39/info.php gibidir.

Teknik olarak hangi ayarı düzenlemeliyiz ki hatalar giderilsin. oc 2.0.1.1. kullanmaktayım.

Saygılar.

RE: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - osdem66 - 07-11-2016 08:35 PM

(07-11-2016 08:08 PM)mustafaabanoz Yazılan:  İsim tescilden hizmet alıyorum. Hosting paketini yükselttim ve site aşağıdaki gibi hata vermeye başladı.

admin panelinde aşağdaki hatayı veriyor.
Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/lodbebek/public_html/system/library/cache/file.php on line 32

Ürün fotoğraflarının belli kısmını cache e alıyor.Cache yapılmayan ürünler içinde aşağıdaki gibi bir hata vermektedir.
Cache yapılmayan resimlere ait ürünlerin bilgilerine müşteri gibi giriş yapıldığında aşağıdaki gibi hata vermektedir.

Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: in /home/lodbebek/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_library_image.php on line 45Warning: imagejpeg(/home/lodbebek/public_html/image//cache/data/bebekxml//01d122a5d015645a18a1083bef058543_0_1_600x315_5323a.jpg): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/lodbebek/public_html/system/library/labelmaker/Core/ImageWorkshopLayer.php on line 1509

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/lodbebek/public_html/system/journal2/classes/journal2_settings.php on line 50Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /home/lodbebek/public_html/system/journal2/classes/journal2_google_fonts.php on line 51
Server ayar bilgisi http://185.111.232.39/info.php gibidir.

Teknik olarak hangi ayarı düzenlemeliyiz ki hatalar giderilsin. oc 2.0.1.1. kullanmaktayım.

Saygılar.

Merhaba; öncelikle image kalsörü ve alt kalsörlerine yazma izni vermeniz gerekebilir bu bazı sunucularda manuledir ..
daha sonra eğer yazma izinlerinde sorun yok ise image/cache klasörüne girin ve içindeki index.html hariç diğer her seyi silin muhtemelen düzelecektir..

RE: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - mustafaabanoz - 07-11-2016 10:27 PM

Öncelikle image kalsörü ve alt kalsörlerine yazma izni verdim
daha sonra yazma izinlerini düzenledim düzelmediimage/cache klasörüne girdim ve içinde index.html dosyası yoktu diğer her seyi sildim.
Sonra aşağıdaki gibi bir hata verdi.

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 72 bytes written, possibly out of free disk space in /home/lodbebek/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_journal2_classes_journal2_cache.php on line 91

Cvp: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - osdem66 - 07-11-2016 11:17 PM

Hotinginizde yeterli alan olmayabilir..

RE: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - mustafaabanoz - 07-12-2016 07:20 AM

yeni yükselttim.Disk problemi yokSmile Kafayı yiyeceğim.Zaten ne geldiyse diski yükselteyim diye hosting paketini yükselttim.Böyle oldu.Tamda siteyi açma arefesinde uğraşıyoruz.

RE: Hosting Paket yukselttim bazı resimler açılmıyor cache hatası veriyor - demon - 07-30-2016 01:07 PM

bende isimtescilden paket yükselttim web sitelerimin hepsi açılmaz oldu ben yandex kurumsal mailde kullanıyorum maillerim spama düşmesin diye . ya paket yükselttim diyorlar ki dnsleri bize yönledirin sıkıntı geçer ya diyorum dns ya sana yönlendirirsem yandex maili kullanamam . burdan arkadasalara duyuru yapıyorum sorun çıkmadığı müddetçe isimtescil fiyat bakımından ideal ama hizmet sektöründe berbat berbat berbat sakın bulaşmayın. ihs.com.tr den alın tavsiye ederim.