tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 04-19-2024, 11:04 AMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

opencart normal siteye dönüştürme

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  eno-7 - Görüntüleme - Okunma  7892 - Yorum  8

eno-7v
Çırak
Üye user avatar

Konular: 148
Katılma Tarihi: Nov 2012
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 14
11 Mesajına, 16 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 12-13-2013 03:01 PM

ben opencart ın tüm sayfalarını silip normal site yönetim paneline dönüştürmek sadece mvc temel yapısını almak istiyorum ama bir türlü yapamadım bunu bu konuda yardımcı olabilecek var mı
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
e-ticaretdersleriv
Osmanlı Torunu
Süper Moderator user avatar

Konular: 520
Katılma Tarihi: Jan 2012
Rep Puanı: 102
Teşekkürler: 1169
1060 Mesajına, 2133 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 12-13-2013 04:33 PM
http://indir.lazbakkal.biz gibi bir şeymi istiyorsunuz
e-ticaretdersleri
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: eno-7
eno-7v
Çırak
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-13-2013 04:39 PM
şöyle anlatayım hani opencartın panel ve arayüz kısmı var ya paneldeki tüm fonksiyonlar ve klasörlerin içindeki dosyaları tamamen silip kendim onların yerine normal kurumsal bir web sitesi yapmak için neler olur kategoriler menüler sayfalar foto galeri vs şeklinde düzenlemeler yapmak için sadece opencart ın mvc yapısını kullanmak istiyorum netten baktım birçok mvc örneği var ama opencartın dosyaları vs çok düzenli olduğu için onu editlemek istiyorum ama dediğim gibi normal panele ait olan controller model view klasörlerinin içlerini tamamen boşaltmak ve yeni dosyaları kendim eklemek istiyorum ama o dosyaları silince bir sürü hatalar dizini çıkıyor karşıma tamamen sadece mvc sisteminin çekirdeğini ayırmak istiyorum yani opencarttan
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
ozgurunalv
Üye
Üye user avatar

Konular: 0
Katılma Tarihi: Dec 2013
Teşekkürler: 10
9 Mesajına, 10 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 12-13-2013 08:06 PM
(12-13-2013 04:39 PM)eno-7 Yazılan:  şöyle anlatayım hani opencartın panel ve arayüz kısmı var ya paneldeki tüm fonksiyonlar ve klasörlerin içindeki dosyaları tamamen silip kendim onların yerine normal kurumsal bir web sitesi yapmak için neler olur kategoriler menüler sayfalar foto galeri vs şeklinde düzenlemeler yapmak için sadece opencart ın mvc yapısını kullanmak istiyorum netten baktım birçok mvc örneği var ama opencartın dosyaları vs çok düzenli olduğu için onu editlemek istiyorum ama dediğim gibi normal panele ait olan controller model view klasörlerinin içlerini tamamen boşaltmak ve yeni dosyaları kendim eklemek istiyorum ama o dosyaları silince bir sürü hatalar dizini çıkıyor karşıma tamamen sadece mvc sisteminin çekirdeğini ayırmak istiyorum yani opencarttan

Sadece information sayfalarini kullanabilirsin sanirim.information sayfalarının controller ve model dosyalarini degistirip product.tpl icerisine gonderebilirsen kategorileri menu information sayfalarinida normal site ic sayfasi olarak tanimlaya bilirsin. Boylece cms bir site oluşturmuş olursun.ama oncelikli olarak senin oturup bir kac gun opencart'ın class yapilarini incelemen lazim.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: eno-7
eno-7v
Çırak
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-13-2013 09:20 PM
(12-13-2013 08:06 PM)ozgurunal Yazılan:  
(12-13-2013 04:39 PM)eno-7 Yazılan:  şöyle anlatayım hani opencartın panel ve arayüz kısmı var ya paneldeki tüm fonksiyonlar ve klasörlerin içindeki dosyaları tamamen silip kendim onların yerine normal kurumsal bir web sitesi yapmak için neler olur kategoriler menüler sayfalar foto galeri vs şeklinde düzenlemeler yapmak için sadece opencart ın mvc yapısını kullanmak istiyorum netten baktım birçok mvc örneği var ama opencartın dosyaları vs çok düzenli olduğu için onu editlemek istiyorum ama dediğim gibi normal panele ait olan controller model view klasörlerinin içlerini tamamen boşaltmak ve yeni dosyaları kendim eklemek istiyorum ama o dosyaları silince bir sürü hatalar dizini çıkıyor karşıma tamamen sadece mvc sisteminin çekirdeğini ayırmak istiyorum yani opencarttan

Sadece information sayfalarini kullanabilirsin sanirim.information sayfalarının controller ve model dosyalarini degistirip product.tpl icerisine gonderebilirsen kategorileri menu information sayfalarinida normal site ic sayfasi olarak tanimlaya bilirsin. Boylece cms bir site oluşturmuş olursun.ama oncelikli olarak senin oturup bir kac gun opencart'ın class yapilarini incelemen lazim.
class yapılarını tamamen kenim yazmak istiyorum ama mvc sistemde daha önce hiç kod yazmadım daha doğrusu opencartta istediğim özellikler olunca elimden geldiğinceyazmaya çalıştım ama. ben mvc nin sadece çekirdeğini almak istiyorum controller model view klasörlerindeki tüm içerikleri kendim yeniden yazacağım ama bunlar arası bağlantı konusunu çözemedim bir türlü hepsini bir index içine nasıl çekiyo neye göre çekiyor vs.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
ozgurunalv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-13-2013 11:12 PM
(12-13-2013 09:20 PM)eno-7 Yazılan:  
(12-13-2013 08:06 PM)ozgurunal Yazılan:  

class yapılarını tamamen kenim yazmak istiyorum ama mvc sistemde daha önce hiç kod yazmadım daha doğrusu opencartta istediğim özellikler olunca elimden geldiğinceyazmaya çalıştım ama. ben mvc nin sadece çekirdeğini almak istiyorum controller model view klasörlerindeki tüm içerikleri kendim yeniden yazacağım ama bunlar arası bağlantı konusunu çözemedim bir türlü hepsini bir index içine nasıl çekiyo neye göre çekiyor vs.

Kisaca controller.php ler denetci ve yonlendirici.model sql den sorumlu ve template de tpl olarak icerisinde barindiriyor. Misal admin sayfasinda ki anasayfa 3 kisimdan olusuyor.header, footoer ve contentler. Ornegin header.tpl deki user name wellcome admin den bahsedelim. Giris yaptiginda index.php seni once login.tpl e gonderiyor login.tpl karsina geldiginde girdigin k.adi ve parola controller altinda ki login.php tarafindan model dosyasi altinda ki login.php ye bu k.adi ve sifre mevcutmu sorusuna cevap buluyor. Gecer not alirsa controller altinda ki login.php ye tekrar gidip vbu kullaniciya admin icerisine gecis yetkisi veriyor. Sonra ki her sayfada ayni islemler devam ediyor. Bu arada system klasoru username gibi onceden tanimlanmis degerleri ve classlari barindiriyor.ayni zamanda veri tabani islevselligini koruyor.json gibi sisteme ek bilgileri cekebilcegi ve system engine gibi denetleyici dosyalarida burada bulabilirsin.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
eno-7v
Çırak
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-13-2013 11:29 PM
opencarttan bağımsız yaptım bir mvc çatısı oluşturmaya çalıştım ama linklemeler ve çekme konusunda daha doğrusu controller view model arası bağlantı oluşturdum ama index.php nin içine çekmede sıkıntı yaşadım baktım çok uğraştıracak gibi bende opencartın dosya sistemi düzenli hem onu kullanayım dedim şu an hatalar yığını var önümde tek tek çözerek ilerliyorum sonucunu ben bile merak ediyorum doğrusu
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
ozgurunalv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-14-2013 12:06 AM
(12-13-2013 11:29 PM)eno-7 Yazılan:  opencarttan bağımsız yaptım bir mvc çatısı oluşturmaya çalıştım ama linklemeler ve çekme konusunda daha doğrusu controller view model arası bağlantı oluşturdum ama index.php nin içine çekmede sıkıntı yaşadım baktım çok uğraştıracak gibi bende opencartın dosya sistemi düzenli hem onu kullanayım dedim şu an hatalar yığını var önümde tek tek çözerek ilerliyorum sonucunu ben bile merak ediyorum doğrusu

Ya aslında index.php yonelndırme amaçlı kullanılmalı bence.Misal opencart index.php ye gelen birisini ilgili sayfaya gonderıyor ve kısıyı sonra kı asamada 3 lu tek bır sayfa beklıyor oluyor. Header.tpl,footer.tpl,home.tpl bunların tumu home.tpl de barınıyor.Buda sistemi duzenlı gosterıyor oylede tutuyor.Wordpress de bu yapıyla calısan bır cms.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
eno-7v
Çırak
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-14-2013 12:50 AM
(12-14-2013 12:06 AM)ozgurunal Yazılan:  
(12-13-2013 11:29 PM)eno-7 Yazılan:  opencarttan bağımsız yaptım bir mvc çatısı oluşturmaya çalıştım ama linklemeler ve çekme konusunda daha doğrusu controller view model arası bağlantı oluşturdum ama index.php nin içine çekmede sıkıntı yaşadım baktım çok uğraştıracak gibi bende opencartın dosya sistemi düzenli hem onu kullanayım dedim şu an hatalar yığını var önümde tek tek çözerek ilerliyorum sonucunu ben bile merak ediyorum doğrusu

Ya aslında index.php yonelndırme amaçlı kullanılmalı bence.Misal opencart index.php ye gelen birisini ilgili sayfaya gonderıyor ve kısıyı sonra kı asamada 3 lu tek bır sayfa beklıyor oluyor. Header.tpl,footer.tpl,home.tpl bunların tumu home.tpl de barınıyor.Buda sistemi duzenlı gosterıyor oylede tutuyor.Wordpress de bu yapıyla calısan bır cms.

aslında şu çatı olayını bir çözebilirsem devamı gelecek ama işte
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

opencart normal siteye dönüştürme Konusunun Linki Direk Link
opencart normal siteye dönüştürme Konusunun HTML Kodu HTML Link
opencart normal siteye dönüştürme Konusu BBCode Linki BBCode Link
opencart normal siteye dönüştürme Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  [Tema] Opencart 1.5.5.1 İçin Osdem66 Teması [ÜCRETSİZ] osdem66 74 71,732 01-21-2022 01:04 PM
Son Mesaj: ilker52
  Opencart 1551.Marketing Tasarımını Ful Paket olarak Ücretsiz Paylaşıyorum.. osdem66 32 14,634 09-11-2021 09:20 PM
Son Mesaj: dahauygunal
  bu temanın opencart için olanı var mı? nco_90000 2 1,615 11-20-2018 03:25 PM
Son Mesaj: nco_90000
  [Mod] Opencart 2.3.0.2 sol menü sorunu engingag 2 3,010 02-19-2017 03:31 PM
Son Mesaj: engingag
  Opencart 1.5.x Maven Responsive Tema V1 Kurulumu e-ticaretdersleri 0 3,071 09-04-2016 07:55 PM
Son Mesaj: e-ticaretdersleri
  Opencart 1.5.2.x versiyon Turkish gray v3 paylaşımda osdem66 76 44,724 09-04-2016 01:16 PM
Son Mesaj: alem34
  Opencart 1.5.x Decao Responsive Tema V6 Kurulumu e-ticaretdersleri 2 3,485 08-30-2016 01:26 AM
  Opencart 1.5.x Decao Responsive Tema V1 Kurulumu Anlatımı ( Quick İnstall ) e-ticaretdersleri 0 2,063 08-28-2016 09:15 PM
  Opencart 1.5.x Bromic Responsive Tema V3 Kurulumu Anlatımı ( Quick İnstall ) e-ticaretdersleri 0 2,390 08-27-2016 06:20 PM
  Opencart 1.5.x Acceptus Responsive Tema Kurulumu e-ticaretdersleri 0 2,257 08-23-2016 02:22 PM

opencart normal siteye dönüştürme indir, opencart normal siteye dönüştürme Videosu, opencart normal siteye dönüştürme online izle, opencart normal siteye dönüştürme Bedava indir, opencart normal siteye dönüştürme Yükle, opencart normal siteye dönüştürme Hakkında, opencart normal siteye dönüştürme nedir, opencart normal siteye dönüştürme Free indir, opencart normal siteye dönüştürme oyunu, opencart normal siteye dönüştürme download

Forum Atla: