tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 04-18-2024, 09:51 AMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

vqmod kurulumundan sonra hata.

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  karadenizfidancilik - Görüntüleme - Okunma  5551 - Yorum  18

karadenizfidancilikv
Üye
Üye user avatar

Konular: 8
Katılma Tarihi: Dec 2016
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 11
1 Mesajına, 1 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 01-03-2017 12:43 AM

(01-03-2017 12:36 AM)shirin Yazılan:  Kardeşim vqmod ile modül Uyumlumu onu kontrol et istersen benim başıma geldi modul ile vqmod uyuşmadı vqmod sürüm yükselttim düzeldi.

opencart-2-1-0-x-vqmod-2-6-1-2 du kurduğum, 2.1.0.1 kullanıyorum. Muhtemelen doğru ve hatasız kuruldu ama 3-4 gün sonra böyle bir hata neden verir anlamadım....

(01-03-2017 12:36 AM)BLaDe Yazılan:  en güzeli ilk haline geri getirmen olacaktır. daha sonra o modülü kuracaksan gene kurarsın ama vqmod suz kurmanı bu sefer tavsiye ederim.

Getireceğim bakalım ama bu modülü kurmam gerekiyor. Yani dediğim gibi (+3.00 TL) yazması yerine Fiyat dahil +3 tl yi ekleyip (20.00 TL) göstermesini istiyorum. ( vqmod klasörünün içine xml yükleyince otomatik görüyordu. bu yüzden bu riske girmek zorunda kaldım.)

vqmod kurulu değilse manuel kurulmalı denmişti ancak manuel anlatım yoktu. Nasıl kurabiliriz ki manuel, yani bul / değiştir yoksa?

Seçenek Fiyatı Ana Fiyat - Full Options Price

Tüm bu garipliklere katlandığım, kullanmak istediğim olay üstteki modül... (modül diye geçiyor sanırım.)
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
BLaDev
Sağlık/Medikal
Süper Moderator user avatar

Konular: 25
Katılma Tarihi: Mar 2012
Rep Puanı: 14
Teşekkürler: 162
100 Mesajına, 196 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:03 AM
vqmod içindeki xml dosyasını yükleyebilirseniz eğer manuel olarak yüklemeyi gösterebilirim.
BLaDe
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
karadenizfidancilikv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:13 AM
(01-03-2017 01:03 AM)BLaDe Yazılan:  vqmod içindeki xml dosyasını yükleyebilirseniz eğer manuel olarak yüklemeyi gösterebilirim.

xml izin verilmiyormuş, rar olarak yükledim. Vallahi olabilirse çok güzel olacak.
Sitenin yedeğinin kurulumu gerçekleşiyor şuan.
Birçok değişiklikte boşa gitti ama yeniden yapacağız artık.
Ekte iletiyorum, umarım birşeyler yapabiliriz.Confused

Ekli Dosya(lar)
.rar opencart-tema.rar Eklentiyi indir...
Boyut: 497 bytes İndirme: 2
Telif Hakkı için Rapor Edin...
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
BLaDev
Sağlık/Medikal

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:19 AM
evet konuda da belirttiğin gibi bul / ekle yöntemi ile yapacağız.

Detaylı anlatım;

catalog/controller/product/product.php dosyasını aç,

Bul;
PHP Kod:
foreach ($option['product_option_value'] as $option_value) { 

Altına Ekle;
PHP Kod:
if ($option_value['price_prefix'] == '-') {

$option_value['price'] = (($product_info['special'] ? ($product_info['special'] - $option_value['price']) : ($product_info['price']) - $option_value['price']));
            } elseif (
$option_value['price_prefix'] == '+') {

$option_value['price'] = (($product_info['special'] ? ($product_info['special'] + $option_value['price']) : ($product_info['price']) + $option_value['price']));
            }

$option_value['price_prefix'] = ''

İşlem gerçekleşmiş olacaktır.
Kolay Gelsin.
BLaDe
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
karadenizfidancilikv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:24 AM
(01-03-2017 01:19 AM)BLaDe Yazılan:  evet konuda da belirttiğin gibi bul / ekle yöntemi ile yapacağız.

Detaylı anlatım;

Bul;
PHP Kod:
foreach ($option['product_option_value'] as $option_value) { 

Altına Ekle;
PHP Kod:

$option_value['price'] = (($product_info['special'] ? ($product_info['special'] - $option_value['price']) : ($product_info['price']) - $option_value['price']));
            } elseif (

$option_value['price'] = (($product_info['special'] ? ($product_info['special'] + $option_value['price']) : ($product_info['price']) + $option_value['price']));
            }

Kolay Gelsin.

Undecided Bu kadar kestirme yolu varken vqmod olaylarıyla nelerle uğraşmışız... Confused
Vallahi çok teşekkür ederim. Kurulum bitti, dns temizleyip deneyeceğim.
Ama yedekten emin olamadım. Sorunsuz çalıştığı sıraydı ama, vqmod kurulu hali olabilir.
Bu yüzden önce vqmod kaldırmayı bulup, sorunsuz çalışırken bu dediğiniz değişikliği yapayım bir.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
BLaDev
Sağlık/Medikal

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:43 AM
evet bu kadar basit kolay gelsin dene bakalım takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırız tekrardan...

vermiş olduğunuz xml versiyonları;

2.0.0.0, 2.0.1.0, 2.0.1.1, 2.0.2.0, 2.0.3.1, 2.1.0.1, 2.1.0.2 versiyonları için geçerlidir.
BLaDe
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: karadenizfidancilik
karadenizfidancilikv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:52 AM
(01-03-2017 01:43 AM)BLaDe Yazılan:  evet bu kadar basit kolay gelsin dene bakalım takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırız tekrardan...

Şöyle bir yerde takıldım, %100 çalışan halinde de sorun var diye hostingle iletişime geçtim.
Çalıştığından emindim, ama burada da çalışmıyor dedim. Sunucuda birşey değişti mi diye sordum.

Cihan bey bilgilidir, ekstra bir durum olsa söylerdi ama birkaç kişide daha bu tarz sorunlar olup sormuş.
Uzaktan bir veri çekmeye çalışıp bağlanamıyor gibi, bir yazılımcı ile görüşün yine de dediler.

Aklıma gelen bu vqmod kurulu olduğu için dışardan veya bir şekilde veri çağırıp ulaşamıyorsa vs. onla mı alakalı diye düşündüm. 2 sürüm, başka birilerinde de var mı acaba?

Vqmod kaldırmayı deneyeceğim kökten çözülsün, manuel eklerim diye ama başkalarıda aynı sorunu yaşamış. Biraz tereddütte kaldım.
Adminde kullanıcı adı ve siparişler vs. ana ekrana gelmiyor, adminde işlem yapınca sitede "The page you requested cannot be found!" hatası çıkıyor. Adminde işlemi durdurup kapatınca vs. çalışmaya devam ediyor. Adminde bir işlem yapınca sorun çıkıyor. Ama admine bilgi çağıramadığı da kesin. Adminde bilgi çağırma işlemi olurken sitede cannot hatası çıkıyor.

Yarını beklemekte fayda var belki de. Başkalarında da bu sorun çıkacakmı bakalım.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
BLaDev
Sağlık/Medikal

Konu Tarihi: 01-03-2017 01:54 AM
1.5.3.1, 1.5.4, 1.5.4.1, 1.5.5, 1.5.5.1, 1.5.6, 1.5.6.1, 1.5.6.2, 1.5.6.3, 1.5.6.4

versiyonları için ise bunu kullanınız...

Detaylı anlatım;

Bul;
PHP Kod:
foreach ($option['option_value'] as $option_value

Altına Ekle;

PHP Kod:

} elseif (

}

Kolay Gelsin.

seo ile ilgili bir eklenti kurduysan eğer ondan dolayı bu yazı çıkıyordur.
The page you requested cannot be found!
(01-03-2017 01:52 AM)karadenizfidancilik Yazılan:  
(01-03-2017 01:43 AM)BLaDe Yazılan:  evet bu kadar basit kolay gelsin dene bakalım takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırız tekrardan...

Şöyle bir yerde takıldım, %100 çalışan halinde de sorun var diye hostingle iletişime geçtim.
Çalıştığından emindim, ama burada da çalışmıyor dedim. Sunucuda birşey değişti mi diye sordum.

Cihan bey bilgilidir, ekstra bir durum olsa söylerdi ama birkaç kişide daha bu tarz sorunlar olup sormuş.
Uzaktan bir veri çekmeye çalışıp bağlanamıyor gibi, bir yazılımcı ile görüşün yine de dediler.

Aklıma gelen bu vqmod kurulu olduğu için dışardan veya bir şekilde veri çağırıp ulaşamıyorsa vs. onla mı alakalı diye düşündüm. 2 sürüm, başka birilerinde de var mı acaba?

Vqmod kaldırmayı deneyeceğim kökten çözülsün, manuel eklerim diye ama başkalarıda aynı sorunu yaşamış. Biraz tereddütte kaldım.
Adminde kullanıcı adı ve siparişler vs. ana ekrana gelmiyor, adminde işlem yapınca sitede "The page you requested cannot be found!" hatası çıkıyor. Adminde işlemi durdurup kapatınca vs. çalışmaya devam ediyor. Adminde bir işlem yapınca sorun çıkıyor. Ama admine bilgi çağıramadığı da kesin. Adminde bilgi çağırma işlemi olurken sitede cannot hatası çıkıyor.

Yarını beklemekte fayda var belki de. Başkalarında da bu sorun çıkacakmı bakalım.

Almış olduğun hata "The page you requested cannot be found!"
İstediğiniz sayfa bulunamadı! şeklinde bir uyarı alıyorsunuz. Bunun nedeni ise seo ile alakalı seo ile ilgili bir modül kurmuş iseniz ondan kaynaklıdır. Sitede seo bağlantısını açmış ise ondan olabilir. Seo yu kapatıp tekrar deneme yapabilirsin.
BLaDe
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: karadenizfidancilik
karadenizfidancilikv
Üye
Üye user avatar

Konu Tarihi: 01-03-2017 02:05 AM
(01-03-2017 01:54 AM)BLaDe Yazılan:  1.5.3.1, 1.5.4, 1.5.4.1, 1.5.5, 1.5.5.1, 1.5.6, 1.5.6.1, 1.5.6.2, 1.5.6.3, 1.5.6.4

versiyonları için ise bunu kullanınız...

Detaylı anlatım;

Bul;
PHP Kod:
foreach ($option['option_value'] as $option_value

Altına Ekle;

PHP Kod:

} elseif (

}

Kolay Gelsin.

seo ile ilgili bir eklenti kurduysan eğer ondan dolayı bu yazı çıkıyordur.
The page you requested cannot be found!
(01-03-2017 01:52 AM)karadenizfidancilik Yazılan:  

Almış olduğun hata "The page you requested cannot be found!"
İstediğiniz sayfa bulunamadı! şeklinde bir uyarı alıyorsunuz. Bunun nedeni ise seo ile alakalı seo ile ilgili bir modül kurmuş iseniz ondan kaynaklıdır.

Taaaa siteyi kurduğum zaman seo modülünü aktif etmiştim.
Belki ondandır diye seo url iptalini de test etmiştim, onlada ilgisi yoktu.
r10da da birisi konu açmış. Sanırım bir modülü kullanan insanlarda genel bir sorun oluştu.
Eski yedekte bile aynı sorunu gördüğüm için başka bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Ve sadece admine girmeye çabalarken sorun var, onun dışında sorun yok. Site de normal.
Bakalım gündüz başkaları da giremiyorum vs. diyerek konu açacaktır gibime geliyor.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

vqmod kurulumundan sonra hata. Konusunun Linki Direk Link
vqmod kurulumundan sonra hata. Konusunun HTML Kodu HTML Link
vqmod kurulumundan sonra hata. Konusu BBCode Linki BBCode Link
vqmod kurulumundan sonra hata. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ödeme Modülünde Hata Var firathuy 0 891 04-27-2019 01:18 AM
Son Mesaj: firathuy
Question UPC, EAN, JAN kullanımında hata almaktayım mucize 4 1,337 09-23-2018 05:31 PM
Son Mesaj: e-ticaretdersleri
  opencart 2.3 Latest Blog hata csamanci 3 1,824 08-20-2017 03:16 PM
Son Mesaj: yilmaz70
  toplu mail gönderirken hata alıyorum mustafaseker 5 2,498 03-17-2017 10:56 AM
Son Mesaj: mustafaseker
  Vqmod destekli Modülü ocmod'a çevirmek demirel 0 1,859 10-01-2016 05:08 PM
Son Mesaj: demirel
  [Mod] Ürün detayda seçeneklere Resim Ekle VQMOD alikral 1 3,294 03-04-2015 12:10 PM
Son Mesaj: tncykdz

vqmod kurulumundan sonra hata. indir, vqmod kurulumundan sonra hata. Videosu, vqmod kurulumundan sonra hata. online izle, vqmod kurulumundan sonra hata. Bedava indir, vqmod kurulumundan sonra hata. Yükle, vqmod kurulumundan sonra hata. Hakkında, vqmod kurulumundan sonra hata. nedir, vqmod kurulumundan sonra hata. Free indir, vqmod kurulumundan sonra hata. oyunu, vqmod kurulumundan sonra hata. download

Forum Atla: