tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 04-23-2024, 02:47 PMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  safakozt - Görüntüleme - Okunma  5586 - Yorum  8

safakoztv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konular: 3
Katılma Tarihi: Nov 2018
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 2
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 12-27-2018 12:20 AM

Arkadaşlar merhaba,
Journal tema kullanıyorum. Ürünü seçip kasaya gittiğimde çoğu yazı ingilizce ve ekleme çıkarma yapmak istediğim alanlar var
Görseli aşağıya ekliyorum KDV Dahil tutarını kaldırmak istiyorum nereden düzenleyebilirim ve yazıların bir çoğu ingizlice nasıl Türkçe olarak düzenleyebilirim.
Sabit kargo ücreti yazısı ve oranını nereden ayarlayabilirm. Kapıda ödeme seçeneğine 10TL fazla almak istiyorum ancak bu tiki işaretlememek gibi bir seçenek yok.
desteklerinizi bekliyorum teşekkür ederim.
Resim görüntüleyici
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
teknohizv
Latte
Üye user avatar

Konular: 8
Katılma Tarihi: Feb 2018
Rep Puanı: 13
Teşekkürler: 26
149 Mesajına, 190 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 12-27-2018 08:11 AM
(12-27-2018 12:20 AM)safakozt Yazılan:  Arkadaşlar merhaba,
Journal tema kullanıyorum. Ürünü seçip kasaya gittiğimde çoğu yazı ingilizce ve ekleme çıkarma yapmak istediğim alanlar var
Görseli aşağıya ekliyorum KDV Dahil tutarını kaldırmak istiyorum nereden düzenleyebilirim ve yazıların bir çoğu ingizlice nasıl Türkçe olarak düzenleyebilirim.
Sabit kargo ücreti yazısı ve oranını nereden ayarlayabilirm. Kapıda ödeme seçeneğine 10TL fazla almak istiyorum ancak bu tiki işaretlememek gibi bir seçenek yok.
Resim görüntüleyici

Quick Checkout yazısı için:
Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Page Title <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

Alanların Türkçeleştirmesi için:
Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Section Titles/Titles Language <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

Kupon vb alanlar için:
Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Coupon Voucher <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

KDV yazısını sipariş toplamından kaldırmayı sorduysanız onun için
Eklentiler>Sipariş Toplamları>Vergi veya Taxes'ı disable etmeniz lazım. Yalnız bunu yaparsanız kdv eklemeden fiyat gösterir. Bunu gizlemek için eklenti kullanmanız gerekecektir veya css ile saklamaya çalışabilirsiniz.

Sabit kargo için
Eklentiler>Kargolama veya Shipping yazan yere girmeniz ve oradan Sabit Kargo'yu düzenle diyerek istediğiniz fiyatı vermeniz yeterli olacaktır.

Kapıda Ödeme seçeneği için de:
Eklentiler>Ödeme Metodları veya Payment'e girip oradan Kapıda Ödeme veya Cash on Delivery'i düzenlemeniz gerekecek. Yalnız buradan kapıda ödemeye ayrıca fiyat veremiyorsunuz ama ücretsiz eklentilerle istediğiniz kargo yöntemine istediğiniz ekstra fiyatı uygulayabilirsiniz.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: safakozt
safakoztv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-27-2018 02:15 PM
(12-27-2018 08:11 AM)teknohiz Yazılan:  
Resim görüntüleyici

Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Page Title <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Section Titles/Titles Language <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

Kupon vb alanlar için:
Journal/Settings/Global/Quick Checkout/Coupon Voucher <== buraya girip değiştirebilirsiniz.

Eklentiler>Sipariş Toplamları>Vergi veya Taxes'ı disable etmeniz lazım. Yalnız bunu yaparsanız kdv eklemeden fiyat gösterir. Bunu gizlemek için eklenti kullanmanız gerekecektir veya css ile saklamaya çalışabilirsiniz.

Sabit kargo için
Eklentiler>Kargolama veya Shipping yazan yere girmeniz ve oradan Sabit Kargo'yu düzenle diyerek istediğiniz fiyatı vermeniz yeterli olacaktır.

Eklentiler>Ödeme Metodları veya Payment'e girip oradan Kapıda Ödeme veya Cash on Delivery'i düzenlemeniz gerekecek. Yalnız buradan kapıda ödemeye ayrıca fiyat veremiyorsunuz ama ücretsiz eklentilerle istediğiniz kargo yöntemine istediğiniz ekstra fiyatı uygulayabilirsiniz.
Hocam ilk olarak detaylı anlatımınız için teşekkür ederim.
Akşam hepsini tek tek deneyeceğim önerdiğiniz modül var mı?
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
safakoztv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-28-2018 12:23 AM
(12-27-2018 08:11 AM)teknohiz Yazılan:  
Resim görüntüleyici

Kupon vb alanlar için:

Sabit kargo için

hocam Ürünlerimi ekleyeceğim. Kategorilerim açılacak
şöyle düşünelim
Multi levelin üstüne gelince menü açılıyor oradan "bags" üstüne gelince bags kategorisinin altındaki ürünleri nasıl listeleyebilirim her ürünü tek tek kategori yapmak yerine o kategoride bulunan ürünleri nasıl listeleyebilirim baya kurcaladım ancak kategori şeklinde yapabilirken kategoriye gelip altındaki ürünleri listeleyemedim.
Resim görüntüleyici
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
teknohizv
Latte
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-28-2018 02:03 AM
Mantıken site görünümünü de kullanıcıyı da zora sokan bir durum olur bu. Aynı kategoride 1000 ya da 100 ürünü geçtim, 10-15 ürün bile olsa çok kötü durur.
Menülerin mantığı yönlendirmektir. Yani bu bu kategorilerimiz var ve bu kategorilerin (varsa) alt kategorileri de var ve bu kategorilerin hepsinde sunduğumuz ürünlerimiz var.

Menü yaparken ana kategori ilk sıraya alınıp üzerine gelince alt kategorileri gerekiyorsa kategori resimleriyle birlikte göstermek daha uygun olandır.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
 Teşekkür Edenler: safakozt
safakoztv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-28-2018 06:20 AM
(12-28-2018 02:03 AM)teknohiz Yazılan:  Mantıken site görünümünü de kullanıcıyı da zora sokan bir durum olur bu. Aynı kategoride 1000 ya da 100 ürünü geçtim, 10-15 ürün bile olsa çok kötü durur.
Menülerin mantığı yönlendirmektir. Yani bu bu kategorilerimiz var ve bu kategorilerin (varsa) alt kategorileri de var ve bu kategorilerin hepsinde sunduğumuz ürünlerimiz var.

Menü yaparken ana kategori ilk sıraya alınıp üzerine gelince alt kategorileri gerekiyorsa kategori resimleriyle birlikte göstermek daha uygun olandır.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Bazı Kategorilerde az ürün olduğu için böyle düşündüm ancak dediğiniz şekilde yapmak daha iyi olabilir gerekirse onada alt kategori yaparım.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
teknohizv
Latte
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-28-2018 08:53 AM
Aslına bakarsanız flyout menu olarak düzenliyorsanız bu menüyü Menu Item altında Sub Menu vardır. Oradan da link olarak product seçip tek tek istediğiniz ürünleri koyabilirsiniz.
Yani menü linki adı örnek olarak Elektronik olarak ekliyorsunuz ve sub yani alt itemleri de elektronik kategorisinden istediğiniz ürünleri koyarak ekliyorsunuz.

Resim görüntüleyici

bunun gibi bir şey miydi sorduğunuz?
Siz main menü olarak sormuşsunuz şimdi farkettim. Oradan da yapabiliyorsunuz bu anlattığım olayı.

Tarif etmem gerekirse;

Menu Item eklerken Main Menu Type olarak Custom'ı seçiyorsunuz.
Hemen 2 satır altında Menu Link yazar. Oradan da Category seçiyorsunuz ve ürünleri göstermek istediğiniz kategoriyi buradan seçiyorsunuz.

Daha sonra altta kırmızı arka plan olarak Add Sub Item yazar.
Ona tıklıyorsunuz bu oluşturduğunuz menü kategorisine ürün eklemek için.
Oradan da Link olarak Product'ı seçiyorsunuz ve yanındaki seçim alanından istediğiniz ürünü seçip ekliyorsunuz.

Aynı şekilde Add Sub Item yöntemiyle oluşturduğunuz menü kategorisine istediğiniz kadar ürünü bu şekilde ekleyebiliyorsunuz.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
talonxv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konular: 5
Katılma Tarihi: Feb 2015
Teşekkürler: 1
3 Mesajına, 3 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 12-28-2018 01:47 PM
Resim görüntüleyici

merhaba bende bir journal kullancısı olarak sana cevap vermek istedim ,

sistemde kredi kartı kullanacaksan teksayafa ödeme modülleri sıkıntı yaratmakta ben iyzico kullanıyorum ve sürekli hata veriyor oyuzden ödeme sayfasını default kullanıyorum size nacizane tavsiyem teksayfa değil default ödeme sayfasını kullanmanız .

tek sayfada oluşan sorun müşteri kart ile ödeme yapacağım dediği anda kart bilgileri çıkmıyor ve müşteri sitede sorun var deyip siparişten vazgeçiyor
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
safakoztv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 12-29-2018 08:38 AM
(12-28-2018 08:53 AM)teknohiz Yazılan:  Aslına bakarsanız flyout menu olarak düzenliyorsanız bu menüyü Menu Item altında Sub Menu vardır. Oradan da link olarak product seçip tek tek istediğiniz ürünleri koyabilirsiniz.
Yani menü linki adı örnek olarak Elektronik olarak ekliyorsunuz ve sub yani alt itemleri de elektronik kategorisinden istediğiniz ürünleri koyarak ekliyorsunuz.

Resim görüntüleyici

bunun gibi bir şey miydi sorduğunuz?
Siz main menü olarak sormuşsunuz şimdi farkettim. Oradan da yapabiliyorsunuz bu anlattığım olayı.

Tarif etmem gerekirse;

Menu Item eklerken Main Menu Type olarak Custom'ı seçiyorsunuz.
Hemen 2 satır altında Menu Link yazar. Oradan da Category seçiyorsunuz ve ürünleri göstermek istediğiniz kategoriyi buradan seçiyorsunuz.

Daha sonra altta kırmızı arka plan olarak Add Sub Item yazar.
Ona tıklıyorsunuz bu oluşturduğunuz menü kategorisine ürün eklemek için.
Oradan da Link olarak Product'ı seçiyorsunuz ve yanındaki seçim alanından istediğiniz ürünü seçip ekliyorsunuz.

Aynı şekilde Add Sub Item yöntemiyle oluşturduğunuz menü kategorisine istediğiniz kadar ürünü bu şekilde ekleyebiliyorsunuz.

Yapmak istediğim şu şekilde
Kategoriler
-meyveler(kategori)
—elma(ürün)
—portakal(ürün)
—muz
-sebzeler(kategori)
—pırasa(ürün)
—lahana(ürün)

(12-28-2018 01:47 PM)talonx Yazılan:  
Resim görüntüleyici

merhaba bende bir journal kullancısı olarak sana cevap vermek istedim ,

sistemde kredi kartı kullanacaksan teksayafa ödeme modülleri sıkıntı yaratmakta ben iyzico kullanıyorum ve sürekli hata veriyor oyuzden ödeme sayfasını default kullanıyorum size nacizane tavsiyem teksayfa değil default ödeme sayfasını kullanmanız .

tek sayfada oluşan sorun müşteri kart ile ödeme yapacağım dediği anda kart bilgileri çıkmıyor ve müşteri sitede sorun var deyip siparişten vazgeçiyor

Tavsiyen için teşekkür ederim. Henüz ödeme sayfasıyla ilgili bir çalışma yapmadım sadece Türkçeleştirme ve kapıda ödeme yaptım ödeme yöntemi olarak Paytr kullanıcam ben. Resimdeki görüntü default sipariş sayfası
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Konusunun Linki Direk Link
Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Konusunun HTML Kodu HTML Link
Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Konusu BBCode Linki BBCode Link
Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  [Eklenti] opencart 3.0.2.0. ocmod bir program yüklenmiyor askinjohn 6 3,939 03-05-2024 03:03 PM
Son Mesaj: mukoonline
  [Tema] Opencart 4.x için default temayı çoğaltmak istiyorum bucayer6 0 550 05-09-2023 03:59 AM
Son Mesaj: bucayer6
Brick Opencart 3.0.2.0 sürüm mysql online 40 hatası gorky06 0 673 05-31-2022 09:48 AM
Son Mesaj: gorky06
  Sayfa düzenleme eyupgokay 0 595 03-19-2022 10:51 AM
Son Mesaj: eyupgokay
  Opencart 2.0 Google Chrome hatası muzafferi 3 2,824 03-04-2022 06:34 PM
Son Mesaj: mehmetucarx21
  opencart saat hatası bialemsin 1 714 02-07-2022 09:05 PM
Son Mesaj: Gökhan TAYLAN
  üye sipariş detaylarını göremiyor. bialemsin 0 701 01-25-2022 04:52 PM
Son Mesaj: bialemsin
  Sipariş onaylandı sayfasını düzenleme Sekeramca 2 2,697 12-13-2021 11:39 AM
Son Mesaj: ufuk456
  Opencart bozuk ikonlar mahves 2 1,500 12-02-2021 11:25 PM
Son Mesaj: mahves
  Opencart iyzico pazaryeri eklentisi ve sözleşmeler hk. ibrhmhlltrhn 0 1,160 11-21-2021 09:14 PM
Son Mesaj: ibrhmhlltrhn

Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme indir, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Videosu, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme online izle, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Bedava indir, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Yükle, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Hakkında, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme nedir, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme Free indir, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme oyunu, Opencart(Journal) sipariş sayfasını düzenleme download

Forum Atla: