tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 04-25-2024, 08:59 PMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  konan8834 - Görüntüleme - Okunma  794 - Yorum  4

konan8834v
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konular: 1
Katılma Tarihi: Feb 2020
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 02-14-2020 11:23 PM

Resim görüntüleyici

Bu kaymayı nasıl düzelte biliriz?
Default tema kullanıyoruz hoşumuza gidiyor ama bu kayma hiç hoş değil.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
teknohizv
Latte
Üye user avatar

Konular: 8
Katılma Tarihi: Feb 2018
Rep Puanı: 13
Teşekkürler: 26
149 Mesajına, 190 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 02-15-2020 09:23 AM
Merhaba

Hata diye başlık yazmışsınız fakat anladığıma göre default temalarda olan opencart'ın standart özelliği sepete ürün eklenince yukarıya kayma özelliğinden bahsediyorsunuz.
Eğer yanlış anladıysam yukarıda yazdıklarımı dikkate almayın lütfenSmile

Bu özelliği değiştirmek için javascript içerisindeki common.js dosyasını düzenleyebilirsiniz veya opencart resmi sitesindeki eklentilerle de bu durumu değiştirebilirsiniz popup bir çözüm vb kullanarak. Yani tamamen devre dışı bırakmanızı tavsiye etmem çünkü müşteri sepete ürün ekleyince başarılı bir şekilde eklediğini bilmek ister. Kendisi yukarı kaydırıp ürün sepette mi acaba diye bakmak istemez.

Eklenti istemem kaldırsam yeter derseniz muhattabınız common.js içerisindeki bu satrırlar:

PHP Kod:
$('html, body').animate({ scrollTop}, 'slow'); 

YA DA

https://www.opencart.com/index.php?route...date_added

Son sürüm opencart kulllanıyorsanız yukarıdaki bağlantıdan o sürüme uyumlu bu konudaki eklentileri inceleyebilirsiniz.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
konan8834v
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 02-15-2020 09:49 AM
(02-15-2020 09:23 AM)teknohiz Yazılan:  Merhaba

Hata diye başlık yazmışsınız fakat anladığıma göre default temalarda olan opencart'ın standart özelliği sepete ürün eklenince yukarıya kayma özelliğinden bahsediyorsunuz.
Eğer yanlış anladıysam yukarıda yazdıklarımı dikkate almayın lütfenSmile

Bu özelliği değiştirmek için javascript içerisindeki common.js dosyasını düzenleyebilirsiniz veya opencart resmi sitesindeki eklentilerle de bu durumu değiştirebilirsiniz popup bir çözüm vb kullanarak. Yani tamamen devre dışı bırakmanızı tavsiye etmem çünkü müşteri sepete ürün ekleyince başarılı bir şekilde eklediğini bilmek ister. Kendisi yukarı kaydırıp ürün sepette mi acaba diye bakmak istemez.

Eklenti istemem kaldırsam yeter derseniz muhattabınız common.js içerisindeki bu satrırlar:

PHP Kod:
$('html, body').animate({ scrollTop}, 'slow'); 

YA DA

Son sürüm opencart kulllanıyorsanız yukarıdaki bağlantıdan o sürüme uyumlu bu konudaki eklentileri inceleyebilirsiniz.

Kodlama hakkında çok bir bilgim olmadığı için acaba hangi eklenti bu durumu çözer ya da popup için ne yapabiliriz kısacası ben o kaymadan rahatsızlık duyuyorum nasıl çözmem doğru olur?
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
teknohizv
Latte
Üye user avatar

Konular: 8
Katılma Tarihi: Feb 2018
Rep Puanı: 13
Teşekkürler: 26
149 Mesajına, 190 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 02-15-2020 10:04 AM
Tamamen kaldırmak istiyorum diyorsanız eğer

catalog/view/theme/kullandığınıztemaadı/javascript/common.js dosyasını notepad++ gibi bir metin editörüyle düzenle diyerek yukarıda verdiğim kodu aratın.

Sanırım 3 4 kere var dosya içerisinde. Özelliği iptal etmek için o satırların başına bir boşluk bırakıp // işaretini koyarsanız (// kod satırı) satır yeşile döner ve sadece açıklama gibi durur artık aktif olmaz.

Onun dışında popup gibi kullanmak isterim diyorsanız gördüğüm kadarıyla

bu eklenti işinizi görebilir.

Yükleme talimatına göre indireceğiniz zip dosyasını dışarı çıkartın. içerisindeki admin ve catalog klasörlerinizi site ana dizininize yükleyin ve daha sonra eklentiler'e oradan da modüllere girip eklentiyi kur deyip ayarlarınızı yapın.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
konan8834v
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konu Tarihi: 02-15-2020 10:52 AM
(02-15-2020 10:04 AM)teknohiz Yazılan:  Tamamen kaldırmak istiyorum diyorsanız eğer

catalog/view/theme/kullandığınıztemaadı/javascript/common.js dosyasını notepad++ gibi bir metin editörüyle düzenle diyerek yukarıda verdiğim kodu aratın.

Sanırım 3 4 kere var dosya içerisinde. Özelliği iptal etmek için o satırların başına bir boşluk bırakıp // işaretini koyarsanız (// kod satırı) satır yeşile döner ve sadece açıklama gibi durur artık aktif olmaz.

Onun dışında popup gibi kullanmak isterim diyorsanız gördüğüm kadarıyla

bu eklenti işinizi görebilir.

Yükleme talimatına göre indireceğiniz zip dosyasını dışarı çıkartın. içerisindeki admin ve catalog klasörlerinizi site ana dizininize yükleyin ve daha sonra eklentiler'e oradan da modüllere girip eklentiyi kur deyip ayarlarınızı yapın.

Allah razı olsun hal oldu
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Konusunun Linki Direk Link
Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Konusunun HTML Kodu HTML Link
Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Konusu BBCode Linki BBCode Link
Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Opencart 3.0.3.7 mail problemi tugbay 4 4,302 11-09-2023 12:15 AM
Son Mesaj: geceyazarlari
  Opencart 3.0.3.8 Undefined hatası UlasYilmaz 0 633 06-26-2023 02:09 AM
Son Mesaj: UlasYilmaz
  Opencart Universal import/Export Modülü Timeout Hatası volkvn 0 783 03-30-2023 08:30 PM
Son Mesaj: volkvn
  Opencart Admin Paneli Giriş Sorunu volkvn 0 581 03-30-2023 02:29 PM
Son Mesaj: volkvn
  system/library/db/mysqli.php on line 7 hatası yvolkan 0 590 02-14-2023 08:53 AM
Son Mesaj: yvolkan
  Opencart 4 sürümlerinde favicon icon görünmüyor sorunu omur2406 0 535 02-11-2023 07:51 PM
Son Mesaj: omur2406
  [Mod] Opencart Sürüm 3.0.2.0 Google Merchants Aktarım Sorunu kumrat 1 677 01-18-2023 07:54 PM
Son Mesaj: osdem66
  opencart 3x sıfır gelen ürünler. biarat 0 628 10-21-2021 07:45 PM
Son Mesaj: biarat
  Search consolo da yeniden yönlendirme hatası sercan.kayz 0 718 09-22-2021 07:55 AM
Son Mesaj: sercan.kayz
Information Journal3 Class Already instantiated! Hatası Yardım serdarplay 0 1,185 06-07-2021 05:15 PM
Son Mesaj: serdarplay

Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut indir, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Videosu, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut online izle, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Bedava indir, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Yükle, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Hakkında, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut nedir, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut Free indir, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut oyunu, Son versiyon opencart kullanıyorum kayma hatası mevcut download

Forum Atla: