tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 04-30-2024, 05:57 PMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

mail.php sorunu

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  H737 - Görüntüleme - Okunma  13379 - Yorum  17

H737v
Banned

Konular: 22
Katılma Tarihi: Aug 2013
Teşekkürler: 11
8 Mesajına, 9 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 07-17-2014 12:36 AM

Daha öncede buna benzer bir konu açtım ama cevap gelmedi. Tekrar açmak zorunda kaldım.

Üyelik mailleri OC'ye kayıtlı email hesabıma düşerken sipariş mailleri düşmediği gibi, siparişlerde "geçmiş" kısmından ürün durum güncellemesi yapmak istediğimde müşteriye şu uyarıyı alıyorum;

"PHP Notice: Error: EHLO not accepted from server! in /home/pheptgi2/public_html/system/library/mail.php on line 200"

Line 200'de yazan şu;
trigger_error('Error: EHLO not accepted from server!');

Backup'dan aldığım mail.php'yi değiştirdim ama farketmedi.

Sorun hakkında bilgisi olan varmı acaba?
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
e-ticaretdersleriv
Osmanlı Torunu
Süper Moderator user avatar

Konular: 520
Katılma Tarihi: Jan 2012
Rep Puanı: 102
Teşekkürler: 1169
1060 Mesajına, 2133 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 07-17-2014 01:23 AM
resmi sitesinden bu hata fixlenmiş : http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=20&t=87368
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
H737v
Banned

Konu Tarihi: 07-17-2014 09:49 AM
İLginize teşekkürler,

Linkdeki konuyu okudum fakat benim mail server'ım Gmail gibi public değil, hosting'e ait. Tuhaf olan yeni üye mesajları geliyor. OC'de bu ayar bir tek yerden yapıldığı için biraz tereddütte kaldım açıkçası. Zaten aslında pek çözememişler durumu.

Link'de iki şeyden bahsediyorlar;

Birincisi koda satırında SERVER_NAME yerine SERVER_ADDR yazmak-ki bu anladığım başka hatalara yol açıyor

İkincisi Smtp server adresini SSL ile yazıp port'u değiştirmek-ki bu sefer hata kısmen düzeliyor ama hiçbir amail gidip gelmiyormuş.

Durduk yere böyle bir problem yaratmasının sebebi ne olabilir?

---------edit----

düzeltiyorum, yeni üye kayıtlarıda uçmuş!!! onlar içinde önce sitede aynı line 200 hatasını veriyor ayrıca mail server'a düşmüyor.

Bu SERVER_NAME yerine SERVER_ADDR'in çözüm olma ihtimali varmı sizce?
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
H737v
Banned

Konu Tarihi: 07-18-2014 09:56 AM
Hosting firmama bu konu ile ilgili olarka mesaj attım bana böyle bir mail geldi;

Sayın Müşterimiz,

Sunucularımızda güvenlik sebebiyle SMTP kimlik doğrulaması kullanılmaktadır. Aşağıdaki işlemleri Opencart üzerinde gerçekleştirmeniz durumunda probleminiz giderilecektir.

Smtp host: smtp.domainadi.uzantisi
Kullanıcı adı: mailadresiniz@domainadi.uzantisi
Şifre: parolanız
port : 587

FTP dizininizde bulunan system\library\mail.php doyasındaki,

16, 17 satırdaki r ve n ekli olmalı,

public $newline = "\r\n";
public $crlf = "\r\n";

271. satırda başlayan,

if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . $this->crlf);
} else {
fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>' . $this->crlf);
}

Satırı yerine ;

if ($this->verp) {
fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . $this->crlf);
} else {
fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>' . $this->crlf);
}

Kodlarını ekleyiniz.

Dediklerinin aynını yaptım.
public $newline = "\r\n"; 'de \r yoktu ekledim

271. satırdada $this->from yerine username ile değiştirdim. GÖrdüğüm kadarıyla kod satırlarında from yerine username'den başka değişiklik yok.Lakin hala aynı hatayı alıyorum.

Hosting'e "$this->from" yerine "username" yazdım ama önceki satırlardaki $this->from larıda (26 ve 55.satırlar) username olarak değiştirmem gerekmiyormu?" diye sorduğumda cevap alamadım.

Bana göre bir yerde değiştirdiysem geri kalanınıda değiştirmem gerek. Yanlışmı düşünüyorum?
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
H737v
Banned

Konu Tarihi: 07-18-2014 10:48 PM
İsim Tescil tarafından mail.php dosyası baştan sona elden geçirilip yenidne düzenlendi ve çalışır hale getirildi.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
osdem66v
Forum Kurucusu
Administrators user avatar

Konular: 158
Katılma Tarihi: Dec 2011
Rep Puanı: 27
Teşekkürler: 393
522 Mesajına, 1442 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 07-18-2014 11:48 PM
(Bu Mesaj 07-18-2014 11:53 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : osdem66.)
Smile) İsim tescil tarafındna düzenlenmemiştir o merak etmeyin biz forumlarda isim tescil ve natro gibi firmalaın suncularının smpt mail ayarlarına uygun olanını daha öcne forumlarda paylaştık muhtemelen isim tescil de onu alıp sizin sitenize yüklemiştir... isim tescil mi tüm kodları düzenleyecek onlar önce kendi sunucularının sorunlarını çözsünler sonra bunu yapsınlar onlarmı yapacak bunu... ben buna gülerim ya isim tescil burnun kıl aldırmaz kaldıki sizim mail.php nizi düzenleyecek... ve üstelik adamlar aynen bizim forumdakileri kopyalayıp size göndermiş konu mesaj olarakSmile))
Bakın zamanında forumda bununla ilgili konu bile açıp mail.php paylaşmışız..
http://www.tr-opencart.com/Konu-natro-ve...sim+tescil
osdem66
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
H737v
Banned

Konu Tarihi: 07-19-2014 12:16 AM
Birincisi, ben başlık açarken bu konu altta çıkmadı içinde "mail" geçmiş olsa bile. Çünkü konu açarken altta çıkan bütün benzer konuları istisnasız okuyorum. Bunuda kaçırmamış olmama gerekirdi ama neden çıkmadı anlamadım. Opencart resmi sitesindeki forumda özünde benzer ama farklı bir problemden bahsediyorlar.

İkincisi;
Hoş buradan okusam da, adamların bana yazmış olduğu mesajdanda alsam, söylenen değişikliği yaptığım halde değişen hiçbirşey olmadı. Hani okuma özürlüde değilim, basitçe anlatılmış, yapılmayacak birşey değil. Buna karşın tarif edildiği gibi düzenlediğim mail.php maalesef çalışmadı.

Sizin "uğraşmayın düzeltilmişi burada" dediğiniz mail.php dosyasını açıp bakmadım ama onların düzenlediğini açıp baktım bana başlarda biraz değişiklik yapmışlar gibi geldi. Birde ne yaptılarsa tabi bu esnada kodlarda satır kaymaları olmuş.Yinede önceden gözümün takıldığı yerleri kontrol ettiğimde bazı kısımları tamamen değiştirdiklerini gördüm. Belki ben yanlış görüyorumdur.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
osdem66v
Forum Kurucusu
Administrators user avatar

Konular: 158
Katılma Tarihi: Dec 2011
Rep Puanı: 27
Teşekkürler: 393
522 Mesajına, 1442 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 07-20-2014 09:10 AM
(Bu Mesaj 07-20-2014 09:18 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : osdem66.)
Merak etmeyin kendileri değiştirmemişlerdir onu Natro ve İsimtescil suncularında normal opencart mail.php standart haliyle çalışamaktadır ve bu iki hoting için forumlarda düznelenmiş halleri mevcutttur muhtemelen onlarda oradan alıp yüklediler sitenize ben onudemek istedim.
Ayrııca;
Resmi site derken neresi o? opencart.com mu
Yok Türkiye'deki başka bir forumdan bahsediyorsanız eğer, Türkiye'deki Hiç bi forum resmi nitelik taşımamaktadır..

Sent from my iPhone using Tapatalk
osdem66
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
H737v
Banned

Konu Tarihi: 07-20-2014 12:33 PM
Yukarıda Kıraoğlumerket'in verdiği link. Open cart'ın kendi sitesindeki foruma açılıyor. Orayı kasdetmiştim. Orada İngilizce olarak konuyu tartışıyorlar ama EHLO hatasının farklı bir türünden bahsediyorlar. Tam olarak çözüme kavuşturamamışlar.

Sizin mail.php'yi indirip alternatif çözüm olarak arşivleyeceğim-ki muhtemelen bunu yüklediler zaten. İsimtescil'in düzenlediğinide tarihinide not edip ayrıca saklayacağım ne olur ne olmaz, zaman içinde belki başka birşey daha değişmiştir. Artık bir daha sorun çıkarır mı çıkarmaz mı bilmiyorum.

Bu arada, "İsim tescil" ile ilgili sorun yaşayan olursa, gönderdikleri kalıp cevaplara bakıp boşvermeyin ve adamlara döşenin, ancak o zaman destek ekibinden birisi ciddiye alıp cevap yazıyor.
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!
mabiv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konular: 2
Katılma Tarihi: Dec 2014
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Konu Tarihi: 12-20-2014 12:57 AM
(07-20-2014 12:33 PM)H737 Yazılan:  Yukarıda Kıraoğlumerket'in verdiği link. Open cart'ın kendi sitesindeki foruma açılıyor. Orayı kasdetmiştim. Orada İngilizce olarak konuyu tartışıyorlar ama EHLO hatasının farklı bir türünden bahsediyorlar. Tam olarak çözüme kavuşturamamışlar.

Sizin mail.php'yi indirip alternatif çözüm olarak arşivleyeceğim-ki muhtemelen bunu yüklediler zaten. İsimtescil'in düzenlediğinide tarihinide not edip ayrıca saklayacağım ne olur ne olmaz, zaman içinde belki başka birşey daha değişmiştir. Artık bir daha sorun çıkarır mı çıkarmaz mı bilmiyorum.

Bu arada, "İsim tescil" ile ilgili sorun yaşayan olursa, gönderdikleri kalıp cevaplara bakıp boşvermeyin ve adamlara döşenin, ancak o zaman destek ekibinden birisi ciddiye alıp cevap yazıyor.

Kardeşi ben burdaki mail.php dosyasınıda denedim manuel olarak komut satırlarınıda değiştirdim bir türlü sonuç alamadım. Hosting şirketim isimtescil sana gönderilen ve çalışan mail.php dosyasını yollarsan yada buraya eklersen çok sevinirim. Teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

mail.php sorunu Konusunun Linki Direk Link
mail.php sorunu Konusunun HTML Kodu HTML Link
mail.php sorunu Konusu BBCode Linki BBCode Link
mail.php sorunu Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Eklenti arama ve yükleme sorunu Sürüm 4.0.2.3 m.polat 0 198 12-05-2023 09:46 AM
Son Mesaj: m.polat
  lütfen ayrdım edin Kayma sorunu oktiy 0 440 02-12-2022 05:37 PM
Son Mesaj: oktiy
  İletişim mesaj sonrası boş sayfa sorunu çözümü ipeksag 1 1,087 02-25-2021 03:07 AM
Son Mesaj: ngenar
  Ödeme Eklentisi OCSESID Sorunu akadirabus 0 718 02-24-2021 09:58 AM
Son Mesaj: akadirabus
  Stok Miktarı : 0 Sorunu KrallStotzi 2 1,030 02-07-2021 04:15 PM
Son Mesaj: ufuk456
  Sipariş Güncelleme durumu mail sorunu mustykte 0 687 12-14-2020 06:48 PM
Son Mesaj: mustykte
  SameSite Sorunu xuser20 0 931 09-26-2020 03:15 PM
Son Mesaj: xuser20
  mysql oc_order sorunu unomodotr 1 738 09-05-2020 02:36 PM
Son Mesaj: Gökhan TAYLAN
  Toplu mail butonu çalışmıyor seko 3 2,879 07-01-2020 01:32 AM
Son Mesaj: admira
  kategorilerin mobilde görünmeme sorunu metehan 0 572 03-26-2020 04:14 PM
Son Mesaj: metehan

mail.php sorunu indir, mail.php sorunu Videosu, mail.php sorunu online izle, mail.php sorunu Bedava indir, mail.php sorunu Yükle, mail.php sorunu Hakkında, mail.php sorunu nedir, mail.php sorunu Free indir, mail.php sorunu oyunu, mail.php sorunu download

Forum Atla: