tr-opencart

avatar Şuanki Zaman: 05-19-2024, 04:02 AMHoşgeldin Misafir !
  Şifremi Hatırlat   kayıt ol
opencart temaları

E-Ticaret ile ilgili Sorularım

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
%
Cevapla  Gönder 
v  v
Yazar  sorumax - Görüntüleme - Okunma  6744 - Yorum  11

sorumaxv
Acemi Üye
**
Üye user avatar

Konular: 1
Katılma Tarihi: Jan 2013
Rep Puanı: 0
Teşekkürler: 0
0 Mesajına, 0 Teşekkür edildi.

Kişisel Bilgileri: v
Konu Tarihi: 01-21-2013 08:56 PM

Merhaba arkadaşlar,

Aklımda yüzlerce soru var ve bu yüzden kafam çok karışık... Ben uzun zamandır GG, Sahibinden gibi sitelerde ikinci el ürünlerin satışıyla (video oyunları vb.) meşgul oluyordum, sıfır üründe satıyordum, ki son zamanlarda bu satım işlerinin trafiği arttığı için ve işbu e-Ticaret sitelerine olan güvenim sarsıldığı için (çeşitli sebepler) kendi e-Ticaret sitemi oluşturmak istiyorum.

Öncelikle e-Ticaret sitesini fiziki anlamda oluşturmak adına ne gerekiyorsa biliyorum, yani kodlanmasından tutun da tasarımına kadar hiçbir konuda sıkıntım yok. Benim problemim tamamen vergilendirme ile ve bankalarla ilgili.

Öncelikle sormak istediğim şey, e-Ticaret'te günlük hayattaki gibi fiziki bir dükkanımız olmadığı durumlarda da devlet bizden vergi bekliyor mu? Yani ürünler üzerinden %18'lik bir KDV belirleyip bu şekilde mi satmamız gerekiyor? Bunu yaptık diyelim, fatura yazdırma meselesi ne olacak? Faturaları yazdırdıktan sonra bu vergileri hesaplaması, devlete teslim etmesi ne durumda olacak? Kısacası benim e-Ticaret yaptığım zaman vergilendirme olayını nasıl halletmem gerekecek? Bu işleri reşit olmayan kişilerle ortaklaşa yürütmem mümkün mü? Yani reşit olmayan kişiler vergilendirmeye dahil mi, ve e-Ticaret yapabilir mi?

İkinci olarak sormak istediğim şey ise kredi kartı ile ödeme sistemi. Kredi kartı ile ödeme sistemi için bankalardan Sanal Pos almak gerekiyor, o da çok uğraştırıcı, hatta belki masraflı bir iş. Ben bunun için PAYU ile anlaşmak istiyorum, zaten tanıdığım birçok sitede de kullanılan bir sistem. Ne yapmam gerekir, reşit olmak şart mıdır yine?

Beni bu meselelerde aydınlatırsanız, hatta mümkünse soru zamanlarımda iletişime geçebileceğim referanslarda bulunabilirseniz çok minnettar olacağım.

Teşekkürler...
Alıntı Yaparak Cevapla
Paylaş!

« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 

Bu Konudaki Mesajlar
E-Ticaret ile ilgili Sorularım - sorumax - 01-21-2013 08:56 PM

E-Ticaret ile ilgili Sorularım Konusunun Linki Direk Link
E-Ticaret ile ilgili Sorularım Konusunun HTML Kodu HTML Link
E-Ticaret ile ilgili Sorularım Konusu BBCode Linki BBCode Link
E-Ticaret ile ilgili Sorularım Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Başka bir E-ticaret scriptini Opencart'a Taşıma kurinshikari 2 3,824 01-31-2019 06:14 PM
Son Mesaj: ibrahim_130
  Turkcell Superonline ilgili ne dusunuyorsunuz munzur44 0 1,701 12-07-2013 01:18 PM
Son Mesaj: munzur44
  Maliye Bakanlığı e-ticaret mükelleflerini uyardı nokta 0 1,990 02-20-2013 09:25 PM
Son Mesaj: nokta
  HitPara | E-Ticaret Sistemleri İçin %100 Hit Strateji Ağı Gökhan TAYLAN 3 3,519 10-10-2012 10:21 AM
Son Mesaj: BLaDe

E-Ticaret ile ilgili Sorularım indir, E-Ticaret ile ilgili Sorularım Videosu, E-Ticaret ile ilgili Sorularım online izle, E-Ticaret ile ilgili Sorularım Bedava indir, E-Ticaret ile ilgili Sorularım Yükle, E-Ticaret ile ilgili Sorularım Hakkında, E-Ticaret ile ilgili Sorularım nedir, E-Ticaret ile ilgili Sorularım Free indir, E-Ticaret ile ilgili Sorularım oyunu, E-Ticaret ile ilgili Sorularım download

Forum Atla: